Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kotol Protherm tiger 12 KOZ 17 vyhadzuje chybu F1

Na kotli Protherm tiger 12 KOZ 17 v poslednej
dobe dosť často vyhadzuje poruchu F1.
Podľa mňa by trebalo vyčistiť výmenník lebo všetko funguje . Kotol je rok.2007 a už raz bol
výmenník čisteny servisakom- ktorý hovoril že
tieto kotly to potrebujú častejšie. Ten servisak
odišiel do zahraničia.
Kto poradí ako vyčistiť - výmenník, akým prípravkom, spoje kde je výmenník spojený
s trupkamy aké tesnenie na vstupe a výstupe.
Aby som si všetko pripravil a potom sa do. toho dám.

PORAĎTE--DIK

už raz bol
výmenník čisteny servisakom

Mám takový dojem, že revize kotle by měla proběhnout 1x za dva roky. Servisák pokaždé vyndá hořáky, vyfouká to kompresorem a vymete bordel zevnitř, vymění těsnění na trubce kterou odpojil. Vše pak očuchá analyzátorem úniku plynu.
Posledně mi dokonce navrtal odvod spalin a měřil účinnost.
Bratru 800Kč.