Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kotol Protherm tiger 12 KOZ 17 vyhadzuje chybu F1

Na kotli Protherm tiger 12 KOZ 17 v poslednej
dobe dosť často vyhadzuje poruchu F1.
Podľa mňa by trebalo vyčistiť výmenník lebo všetko funguje . Kotol je rok.2007 a už raz bol
výmenník čisteny servisakom- ktorý hovoril že
tieto kotly to potrebujú častejšie. Ten servisak
odišiel do zahraničia.
Kto poradí ako vyčistiť - výmenník, akým prípravkom, spoje kde je výmenník spojený
s trupkamy aké tesnenie na vstupe a výstupe.
Aby som si všetko pripravil a potom sa do. toho dám.

PORAĎTE--DIK

Výměník by se měl čistit minimálně každý rok. Protherm neznám tak dokonale, abych ti přesně odpověděl na tvé otázky. Nicméně, když jsi to v životě neviděl a nedělal, nedoporučuji se do toho rejpat. Nech si to od nějakého odborníka nejprve ukázat a zkusit si to rozebrat pod jeho dohledem. Pak se teprve pouštěj do toho sám. BTW není porucha F1 nedostatečný tlak v soustavě?

už raz bol
výmenník čisteny servisakom

Mám takový dojem, že revize kotle by měla proběhnout 1x za dva roky. Servisák pokaždé vyndá hořáky, vyfouká to kompresorem a vymete bordel zevnitř, vymění těsnění na trubce kterou odpojil. Vše pak očuchá analyzátorem úniku plynu.
Posledně mi dokonce navrtal odvod spalin a měřil účinnost.
Bratru 800Kč.