Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vymalovani vytopeneho stropu

Zdravim,nemel by nejaky malir radu? Sousedi o patro vys mi vytopily koupelnu.Na strope mam ted "mapy",at bilim jak bilim mapy se stále rysuji.Kdysi mi jeden zkuseny radil jak v tomto pripade postupovat,stacilo před malovanim fleky cimsi natrit a az potom bilit…...Jenze ja blbec zapomel cim…..Blbec noo…..Nevedel by jste někdo radu? Diky

Neviem, ale určite by pomohol do 5l záhradného postrekovača naliať koncentrovaný technický Peroxid vodíka 35% s ktorým by si prestriekal strop, logicky odetý v igelite s nasadenými potápačskými brýlami. Peroxid sa dá vodou riediť na cca 10%, ten neščípe na koži.

Bacha na kožu a sliznice, je to síce neškodná žieravina, rozkladá sa na vodu a kyslík, ale hrozí popálenie, poleptanie, nech nevypadáš na palici, ako odfarbená blondínka: https://www.drogeria-vmd.sk/proxim-technicky-peroxid-vodika-32-35-1-liter/
Osobne sa divím, že peroxidy sú bežne dostať dokonca v 50% koncentráciách v 10l bareloch.

Hexamethylentriperoxodiamin - HMTD - rýchlosť horenia 8000m za sec.

Zlozenie:
hexamethylentetramin (urotropin, hexamin) - dá sa nahradiť rozomletým pevným liehom.
peroxid vodika 30%
kyselina citronova

Návod na HMTD raději nedávej,je to dost silná výbušnina.Zamlada jsme s tím dost blbni,dokud to kamarádovi při sušení v troubě nebouchlo a nezlikvidovalo kuchyni a málem i mámu.
A co to má společného s malováním a těmi nesmysly s postřikem?Ten by pomohl jedině na plísně,což v tomto případě asi nenastalo.