Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vymalovani vytopeneho stropu

Zdravim,nemel by nejaky malir radu? Sousedi o patro vys mi vytopily koupelnu.Na strope mam ted "mapy",at bilim jak bilim mapy se stále rysuji.Kdysi mi jeden zkuseny radil jak v tomto pripade postupovat,stacilo před malovanim fleky cimsi natrit a az potom bilit…...Jenze ja blbec zapomel cim…..Blbec noo…..Nevedel by jste někdo radu? Diky

Neviem, ale určite by pomohol do 5l záhradného postrekovača naliať koncentrovaný technický Peroxid vodíka 35% s ktorým by si prestriekal strop, logicky odetý v igelite s nasadenými potápačskými brýlami. Peroxid sa dá vodou riediť na cca 10%, ten neščípe na koži.

Bacha na kožu a sliznice, je to síce neškodná žieravina, rozkladá sa na vodu a kyslík, ale hrozí popálenie, poleptanie, nech nevypadáš na palici, ako odfarbená blondínka: https://www.drogeria-vmd.sk/proxim-technicky-peroxid-vodika-32-35-1-liter/
Osobne sa divím, že peroxidy sú bežne dostať dokonca v 50% koncentráciách v 10l bareloch.

Hexamethylentriperoxodiamin - HMTD - rýchlosť horenia 8000m za sec.

Zlozenie:
hexamethylentetramin (urotropin, hexamin) - dá sa nahradiť rozomletým pevným liehom.
peroxid vodika 30%
kyselina citronova

O H2O2 bych fakt netvrdil, ze je neskodna ziravina a i desitka umi fest pocuchat kuzi, o ocich a plicich nemluve. Zejmena je to silny oxidacni cinidlo, takze treba kdyz do 85% clovek namoci prst, tak ani tak nevadi, ze ten prst zbela, jako ze zacne ihned horet.
Proto, a protoze HMTD a peroxyaceton, neni volne prodejnej, ale jeho prodej je vazanej na ICO, aby byl trasovatelnej.
Jo a to co si sepsal neni slozeni, ale seznam surovin pro vyrobu. HMTD je jednoslozkovy...
hexamethylentetramin JE pevny lih, takze to neni nahrada.
A kdyby to nekdo mel nutkani zkouset - HMTD je, jako kazdy organicky peroxid, pekny svinstvo. Na organicky peroxid je pomerne stabilni(neexploduje v roztoku a svetlo je na pocin taky malo, ze jsou takovy), ale i tak exploduje na teplo, jiskru(vcetne jiskry vznikly piezoefektem na krystalu HMTD), tlak, treni, kontakt z katalyzatorem(to je bohuzel kde co) a sem tam i na spatnej pohled. Takovej blivajz nebrat, maximalne tak 1g jako skolni pokus pri zachovani maximalnich bezpecnostnich opatreni - pocitat s tim, ze muze odejit kdykoliv, ale 1g se da osefovat tak, ze se nikomu nic nestane.

Návod na HMTD raději nedávej,je to dost silná výbušnina.Zamlada jsme s tím dost blbni,dokud to kamarádovi při sušení v troubě nebouchlo a nezlikvidovalo kuchyni a málem i mámu.
A co to má společného s malováním a těmi nesmysly s postřikem?Ten by pomohl jedině na plísně,což v tomto případě asi nenastalo.

Sú to latexové šmejdy, nedýcha spodná omietka, stropná malta, kondenzuje sa vlhkosť na povrchu v prípade hrubšej vrstvy. Síce dobre vynikajúco kryjú, ale nie je to pravé orechové. Zle sa oškrabujú pri opakovanej maľovke, ak ťa vytopí, budú ti visieť zo stropu "motýle", pláty odlúpenej farby.

Pridaj do Balakrylu vodou rozrobený prášok Zinkovej beloby, tá má o.i. aj dezinfekčené účinky.