Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rekonstrukce stropů v chalupě

Dobrý den.

Rád bych rekonstruoval stropy na staré chalupě (rok 1869), kde ve dvouch místnostech je strop zespodu přichycený na trámech, horní vrstva půdovky, pod tím nějaká asi dřevěná konstrukce a zespodu omítnut a nabílen. ( vše viz. foto)

Moje představa je, že bych staré stropy kompletně rozebral a nechal postavit trámový strop s překlady (prkna).
Na toto bych dal vrstvu izolace a na toto pochozí podlahu, jako přípravu pro podkrvní místnosti.

Jde mi o to, jestli tato konstrukce viz. foto toto provedení umožnuje a co je potřeba dodržet.

Budu rád za každou radu a názor.

Děkuji moc.

Tomáš.

Ahoj,
tak jsem rozebral kus stropu, respektive podlahu na půdě a zjistil složení stropu.
Z vrchu, je složení: půdovky, vrstvička malty, prkený překlad, nosný trám, prkený záklop a na tom zřejmě rákos a nahozeno, to už jsme na stropě místností dole.
Prkna i trámy vypadají dobře, v mezeře mezi prkny, která je na výšku trámu je jen vzduchová mezera, žádná izolace aspoň v tomto místě, žádná škvára, jen prach smíchaný se dřevem a možná zbytky jakési izolace (spíš bordelu).
Nosné trámy jsou nejspíš uchyceny na podélných zdích domu a ještě na kraji a uprostřed na těch kovových úchytech, spojených s trámy.

Teď jde o to, jestli toto provedení ponechat, nebo rozebrat ze zhora i zespoda a popřípadě nechat zespodu odhalený trámový strop (což se mi líbí a chtěl bych to tak) a na trámy zezhora udělat nové překlady, pak vrstvu izolace a pochozí podlahu pro případnou vestavbu podkrovních prostor.

Přikládám fotky po odkrytí a předem děkuji za vaše názory.

T.