Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GP Recyko+, nabíjecí NiMH akumulátory, máte zkušenosti?

Má tady někdo reálnou zkušenost s AA/AAA akumulátory GP Recyko+?

1. Výrobce uvádí cca 300 nabíjecích cyklů. Při frekvenci nabíjení 1x za měsíc by to vycházelo na 25 let (ehm...). Nicméně, vydrží tyhle aku v provozu (svítidlo) řekněme 5 let?

2. Provozní teplota je dle výrobce -20 až +60 °C, zajímá mě hlavně ten mráz, zda aku opravdu reálně vydrží v zimě tyhle nízký teploty?

3. Nerozumím disproporci v kapacitě, kdy AA mají (některý typy) 2700 mAh a přitom objemově výrazně větší C mají jen 3000 mAh. Má tohle nějaký reálný vysvětlení?

4. Vybíjecí proud u Pb aku se doporučuje do 0.1C, kvůli dlouhodobé výdrži Pb aku. Jak je to ale s těmito NiMH články GP Recyko+? Nedaří se mi najít info, jaký vybíjecí proudy zvládnou bez zkrácení životnosti.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Provedl jsem test GP Recyko, AA, 2700 mAh. Test spočívá v tom, že jsem je nabil originální nabíječko…
Pavel 04.05.2021 17:21
Pavel
Zkušeností není nikdy dost ;) Já jen doporučím srovnávací test z kanálu Project Farm, kde se srovnáv… poslední
Moas 05.05.2021 08:31
Moas

Provedl jsem test GP Recyko, AA, 2700 mAh. Test spočívá v tom, že jsem je nabil originální nabíječkou a nechal bez zátěže, tj. naprázdno v místnosti; tj. při pokojové teplotě.

Výchozí napětí po plném dobití originální nabíječkou: 1.442 V
Cílové napětí :-) při zanechání naprázdno v pokojové teplotě: 1.245 V za 541 dní, tj. zhruba za rok a půl.

Ani nevím, zda tohle info bude pro někoho přínosem :-)

Zkušeností není nikdy dost ;)
Já jen doporučím srovnávací test z kanálu Project Farm, kde se srovnávaly výkony různých baterií po roce používání. Recyko tam nebyly, ale Eneloopy a další druhy ano, takže pro srovnání se to určitě hodí. https://www.youtube.com/watch?v=-jXQNY6rve8

Btw ProjectFarm je jediný kanál, který na youtube odebírám. Ten chlápek je neuvěřitelný, jak dokáže prakticky testovat celou řadu výrobků a nedělá mu problém - třeba v případě těch baterií - se k testu po roce vrátit a zkontrolovat, zda výrobky stále dělají, co se od nich čeká.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru