Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Venkovní finální omítka pro začátečníky

Dobrý večer,
Potřebuji omítnout cca 10m2 venkovního zákoutí pro hospodářské účely... V životě jsem to nedělal, chci si to zkusit. Místní hobbymarket Hornbach nabízí silikonovou finální venkovní omítku Prolux, tónovatelnou. Můžu to použít na finální 1mm vrstvu nebo je něco vhodnějšího pro amatéry? Moc toho k tomu Proluxu na webu není, zdá se, že to má jen Hornbach.... Děkuji za rady.

Zapomněl jsem napsat jednu asi dost podstatnou věc - 2/3 plochy, kterou chci omítnout, jsou ztracené bednění z opěrné zdi, která je zezadu zasypána hlínou a vždy z jara vykvete solí.
Celkem mi bude jedno, pokud se sůl protlačí i přes omítku, hlavně aby se mi to neodloupalo. Můžu i tak použít zvolený materiál?