Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Navrtaný kabel ve zdi od zásuvky

Zdravím moc prosím o radu. Přidělával jsem v garáži police, vrtal jsem díry pro polici a najednou vrtačka přestala vrtat. Šel jsem zkusit jinou zásuvku a ostatní šly. Vrtal jsem asi 20 cm od zásuvky, takže jsem nejspíš přerušil vodiče k zásuvce. Chtěl bych poprosit o radu, jak problém vyřešit? Zásuvku nepotřebuji mít funkční, takže neřeším výměnu poškozeného kabelu, spíš by mě zajímalo, jak zabezpečit poškozené místo proti požáru při případném zkratu od narušených vodičů. Zhruba o 1,5m je taková ta bakelitová hnědá krabička ve zdi, nebylo by nejjednodušší vyhledat vodiče od postižené zásuvky a odpojit je z krabičky? Nebo nějaký jiný postup? Děkuji

Pokud by jsi někde ještě sehnal (třeba od kamarádů, občas se doma někde "válejí") dvě starší lámací bakelitové svorky s vloženými pásky pod šroubky (vhodné pro propojování Al vodičů), tak do té krabice nedávej tu "kruhovou" svorkovnici, ale propoj ty vodiče kabelu těmito svorkami. Je to jednodušší a délka vodičů by na přímé propojení stačila líp než na propojení přes "kruhovku". ;-)