Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukotvenípříčky

Dobrý den,
rekonstruoval jsem dům,z jedné místnosti jsem udělal dva pokoje příčkou z Ytongu.Příčku jsem však neukotvil.Jde ji nějakým způsobem ukotvit?
Děkuji.

Pokud by to bylo opravdu nutné (viz Nuda), pak z boků navrtat šikmo otvory průměru cca 15 cm do bočních zdí, nad sebou po cca 0,5m , střídavě z obou stran, vyplnit chem.kotvou a zasunout do nich roxory 8-10 mm síly a přiměřené délky. Pak na povrchu zaplnit "fajnovou" maltou, nebo sádrou s jemným pískem a zafilcovat.

Nemusí. Nyní se asi "usadila". Doporučil bych vyškrábnout a vtlačit do prostoru mezi stropem a stěnou, co nejhlouběji, montážní pěnu. Ta by příčku i stabilizovala oproti stropu. Z vnější strany pak pěnu odříznout trochu do hloubky a zatáhnout opět "fajnovou", nebo akrylovým tmelem.