Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukotvenípříčky

Dobrý den,
rekonstruoval jsem dům,z jedné místnosti jsem udělal dva pokoje příčkou z Ytongu.Příčku jsem však neukotvil.Jde ji nějakým způsobem ukotvit?
Děkuji.

Předmět Autor Datum
Přišroubovat přes úhlové plechy ke zdi. Do každého koutu tak čyři plechy přes chemické kotvy. A musí…
umfa 05.02.2019 13:45
umfa
To záleží taky na délce příčky a síly stěny. Vždy lze udělat něco dodatečně. Stěna je již hotova? Ja…
milan.cukrar 05.02.2019 14:19
milan.cukrar
Dík za odpověď.Síla je 10 cm a délka 4 m.Chci to kotvit proto,že po celé délce ve spoji se stropem t…
Lazaky 07.02.2019 12:05
Lazaky
V prípade vymurovanej priečky durch od pevného základu podlahy až po strop s lepením Ytong k priľahl…
Nuda 05.02.2019 14:40
Nuda
Pokud by to bylo opravdu nutné (viz Nuda), pak z boků navrtat šikmo otvory průměru cca 15 cm do bočn…
George63 05.02.2019 19:43
George63
Myslím, že pod stropem to bude praskat pořád - prasklinu buďto zamáznout trvale pružným a přetíratel…
Kachlík 07.02.2019 17:50
Kachlík
Nemusí. Nyní se asi "usadila". Doporučil bych vyškrábnout a vtlačit do prostoru mezi stropem a stěno… poslední
George63 07.02.2019 18:15
George63

Přišroubovat přes úhlové plechy ke zdi. Do každého koutu tak čyři plechy přes chemické kotvy. A musíte je zasekat do omítky, aby nebyly vidět, když už jste to neudělal předem :-) Jak je to položené na podlaze?

V prípade vymurovanej priečky durch od pevného základu podlahy až po strop s lepením Ytong k priľahlému murivu maltou zároveň s jej omietnutím z oboch strán, nie je nutné ničím priečku kotviť ani z bokov ani k stropu. Po zatvrdnutí takto vymurovenej a obojstranne omietnutnej priečky z 5cm hrubého Ytong, ju nerozkopne nohou ani trénovaný karatista s rozbehom. Mám overené.

Akurát sa môže po rokoch v spojoch omietok a po stranách dotykov priečky s pôvodným murivom objaviť mikroskopická dilatačná špára tenšia, ako ľudský vlas.

Každá stavba tepelnými výkyvmi pracuje. Preto si mal počas murovania do každého preloženého šáru kvádrov do strán pôvodného muriva navŕtať diery určené pre vsunutie s podlepením 8mm roxorov o nesekanej dĺžke cca 30cm, aby sa priečka s murivom navzájom previazala.

Pokud by to bylo opravdu nutné (viz Nuda), pak z boků navrtat šikmo otvory průměru cca 15 cm do bočních zdí, nad sebou po cca 0,5m , střídavě z obou stran, vyplnit chem.kotvou a zasunout do nich roxory 8-10 mm síly a přiměřené délky. Pak na povrchu zaplnit "fajnovou" maltou, nebo sádrou s jemným pískem a zafilcovat.

Nemusí. Nyní se asi "usadila". Doporučil bych vyškrábnout a vtlačit do prostoru mezi stropem a stěnou, co nejhlouběji, montážní pěnu. Ta by příčku i stabilizovala oproti stropu. Z vnější strany pak pěnu odříznout trochu do hloubky a zatáhnout opět "fajnovou", nebo akrylovým tmelem.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru