Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde mi myčka, pračka trouba

Dnes ráno jsem zjistila, že nejde myčka, trouba a pračka. Zkontrolovala jsem všechny pojistky- žádná nebyla spadlá??? VŠECHNY pojistky jsem znovu natáhla - včetně té co jistí spotřebiče musí se stisknout na ní ten černý čudlík než se natáhne?. Ostatní el. spotřebiče v bytě fungují?
Může to být vadná pojistka nebo jistič?(předpěťová pojistka či jak se to jmenuje?)
Asi zavolám v pondělí elektrikáře než budu kontaktovat servis.

Zaujímavé, mať istič na tieto spotrebiče, hlavne elektrická, pečúca rúra iba na jednu fázu 1x230V/50Hz.

Ak čosi-kdesi iskrí pri nahadzovaní ističov za plechom v rozvodnej skrini, odpálil sa lebo uvoľnil kontakt (skrutka) na ističi, prípadne sa istič spálil nonstop prehrievaním "tučným" odberom.

"" Zaujímavé, mať istič na tieto spotrebiče, hlavne elektrická, pečúca rúra iba na jednu fázu 1x230V/50Hz.""

Ať přemýšlím jak chci, nepřišel jsem na to, proč by mít jistič na tyto spotřebiče, bylo nějak zvlášť zajímavé. Alespoň mně to připadá úplně obyčejné a používané mnoho let. :-)

Jenže je otázka, jak stará je elektroinstalace v nemovitosti, a jestli v době realizace někdo "myslel dopředu". Naši mají v kuchyni sice sólo přívod na elektrický sporák (protože 3f), ale nad linkou jenom jednu jednoduchou zásuvku, protože v době stavby nikdo nepředpokládal myčku, mikrovlnku, varnou konvici, kuchyňského robota, mixer a kdovíco všechno se ještě dneska v kuchyni používá…
Ale podle příspěvků odhaduji přepálený drát někde v rozvaděči…