Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde mi myčka, pračka trouba

Dnes ráno jsem zjistila, že nejde myčka, trouba a pračka. Zkontrolovala jsem všechny pojistky- žádná nebyla spadlá??? VŠECHNY pojistky jsem znovu natáhla - včetně té co jistí spotřebiče musí se stisknout na ní ten černý čudlík než se natáhne?. Ostatní el. spotřebiče v bytě fungují?
Může to být vadná pojistka nebo jistič?(předpěťová pojistka či jak se to jmenuje?)
Asi zavolám v pondělí elektrikáře než budu kontaktovat servis.

Pokud si natáhla všechny jističe (čudlík se mačkat nemusí) a stejně to nejde, asi někde ve spojích něco uhořelo, tedy pomůže elektrikář. Že by se porouchalo víc spotřebičů najednou je málo pravděpodobné.
Ale zkus zajít k sousedům, jestli jim všechno funguje. Je možné, pokud si někde v oblasti, kterou už zasáhla nová sněhová nadílka, že vypadla některá fáze v síti. Pak by nešly spotřebiče, které jsou na tu fázi připojeny.

Mám problém s mnoha nájemníky, že neumí natáhnout jistič. Jen mačkají páčku nahoru. Zkuste tlačit páčku nejdříve dolů, pak nahoru a musíte cítit odpor.
Vůbec nevím, co máte za problém, ale domnívám se, že rovněž neumíte natáhnout jistič. Zkuste zazvonit na souseda, ať Vám natáhne jistič.

Natáhnout jistič umím. Zjistila jsem, že 2 pojistky - jističe pro zásuvky pro koupelnu při natahování slyšitelně zajiskří. V koupelně nejdou zásuvky. Pračku jsem zkusila zapojit přes prodlužovačky do zásuvky z jiného pokoje a je OK. Asi zde bude ten 1 z problémů. Myčka funguje též mimo kuchyň - chvála bohu. Trouba a zásuvky zbydou na elektrikáře

Natáhla jsem i jističe na chodbě (před dveřmi), pak jsem opět natáhla všechny pojistky v bytě - mám dotaz , když dám táhlo na pojistce dolů na některých se změní červená tečka na zelenou - po natažení je opět červená. na 2 je červená před natažením i po sklopení. Víte někdo, které pojistky jsou vadné??

Předpokládám, že pojistkami nazýváte jističe. Tedy přístroje, vybavené páčkou na zapínání a vypínání.
Píšu to proto, že někde ještě existují klasické šroubovací pojistky a také takzvané automatické pojistky. To byly takové šroubovací do závitu, ale s možností natažení čudlíkem. Ale asi tam jsou normálně jističe. Ta barevná políčka znamenají stav. Zelená bezpečí, jistič je vypnut. Červená nebezpečí, jistič je zapnutý, tedy zařízení pod napětím. Ale tyto návěsti nemusí vždy zcela dobře fungovat, je to jen doplňková funkce. Ale přesto je třeba raději opatrnost a zkontrolovat, jestli jistič správně funguje. V tomto případě že je stále červená, by mohlo i znamenat, že jistič nevypíná. To by ale nezpůsobilo problém, že spotřebiče nejdou. Ale zase teoreticky, mohl by jistič být tak vadný, že by indikoval zapnutí a nespínal. Takhle na dálku se to dá velmi těžko odhadnout. Pro elektrikáře na místě se základním vybavením to bude na chvíli.
Je už vyloučena možnost chybějící fáze na přívodu do domu? V sousedních domech, bytech vše funguje?

Zaujímavé, mať istič na tieto spotrebiče, hlavne elektrická, pečúca rúra iba na jednu fázu 1x230V/50Hz.

Ak čosi-kdesi iskrí pri nahadzovaní ističov za plechom v rozvodnej skrini, odpálil sa lebo uvoľnil kontakt (skrutka) na ističi, prípadne sa istič spálil nonstop prehrievaním "tučným" odberom.

"" Zaujímavé, mať istič na tieto spotrebiče, hlavne elektrická, pečúca rúra iba na jednu fázu 1x230V/50Hz.""

Ať přemýšlím jak chci, nepřišel jsem na to, proč by mít jistič na tyto spotřebiče, bylo nějak zvlášť zajímavé. Alespoň mně to připadá úplně obyčejné a používané mnoho let. :-)

Jenže je otázka, jak stará je elektroinstalace v nemovitosti, a jestli v době realizace někdo "myslel dopředu". Naši mají v kuchyni sice sólo přívod na elektrický sporák (protože 3f), ale nad linkou jenom jednu jednoduchou zásuvku, protože v době stavby nikdo nepředpokládal myčku, mikrovlnku, varnou konvici, kuchyňského robota, mixer a kdovíco všechno se ještě dneska v kuchyni používá…
Ale podle příspěvků odhaduji přepálený drát někde v rozvaděči…