Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyrovnání stěn pomocí sádrokartonu.

Zdar bando.
Chystám se nějakým způsobem vyrovnat nerovnosti stěn na starém baráku.
Nerovnost je dost velká i 2 centimetry.
Zkoušel jsem to pytlovanou maltou a udělal jsem kousek, protože to bych se nedoplatil.
Napadlo mě vyrovnat stěny pomocí SDK.
Vím že se lepí takzvaně na buchty lepidlem , nebo montážní pěnou.
Nedokážu si představit jak bych SDK srovnával při použití montážní pěny.
Díky za tip jak na to.

Desky musíte připevnit na vyrovnanou plochu. Vše je o penězích, buď vyrovnáte maltou jen plochu, na kterou nalepíte sádroš, nebo levnější je použít profily. Zvažte, zdali 27 mm na ubrání z prostoru je tak hodně.
Já jsem pro profil z CD

Upravil jsem v jedné místnosti profilem SDK, další místnost vylepil nařezaným Yzongem a zbatek doházel a oštukoval. Je lepší dorovnat maltou, nežli sádrošem. Alespoň pocitově.

A úplně je 90°, nebo až na zeď?
Můžeš udělat zrcátko, tedy rámeček odsunutý od zárubně, ale až na zeď je nedostaneš. Pro nás, majitele zdí 70 cm silných je to úplně normální. Pokud trváš na možnosti 180°, musíš posunout zárubně.