Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektrický vozík nelze dobít

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat ,najednou mě přestal jezdit vysokozdvižný vozík.Z ničeho nic jako by začala smrdet kyselina a nejezdí.Dříve když jsem ho dobíjel tak baterie bublali a ve vzduchu byl takový štiplavý odér z té kyseliny a nyní nic.Každa baterie má 2,2V a je jich seriově do sebe zapojeno 20 kusů.Jadna baterie měla pouze 1,1V pak jsem překlenul ,ale to nepomohlo.Máte nějaký nápad?Myslíte že je možné ,že by odešli všechny baterie najednou?
http://imgbank.cz/images/2019/02/02/baterie.jpg

tak jsem to proměřil a jedna baterie ukazovala 7,6V tak jsem jí překlenul a snad to bude dobré.
http://imgbank.cz/images/2019/02/04/vzv.jpg
Baterie nyní ukazují při nabíjení 2,6V místo 2,1.Už z 20 baterií mám 2 odpojené,tak uvidíme jak to bude fungovat.Chtěl jsem se zeptat,bylo by místo 6 těch 2V baterií co mám ve vysokozvižným vozíku dát tuto jednu 12V trakční? https://www.battery-import.cz/deep-cycle-agm/trakcni-baterie-varta-professional-dc-agm-150ah--20h-12v/

Tím si nejsem moc jistý. Jde o to, jakou kapacitu má původní baterie, jestli je to srovnatelné.
Ale také jaké max odběry mají motory vozíku. Sice u té baterie udávají i možnost startování, až 900A. Ale startování je velmi krátký čas. AGM baterie se v podstatě nehodí pro větší vybíjecí proudy. Při velkém proudu kapacita velmi rychle klesá. Pak by mohlo dojít při zátěži k poklesu napětí na ní a přepólování ostatními články. U normální baterie s kyselinou zalitými články, při vybíjení většími proudy dochází k omývání desek kyselinou. To u AGM, kde je kyselina nasáknutá ve skleněné vatě, není v takové míře, tím se kontakt kyselina deska rychle vyčerpává. Potom v přestávce, se koncentrace kyseliny zase vyrovná. Je otázkou, jestli by přestávky mezi funkcemi motorů na regeneraci stačily.
V tomhle směru s tím nemám zkušenosti. Ale asi bych na dané použití AGM raději nedoporučoval.
Ale nevím, jestli se třeba u nových vozíků takové baterie už nepoužívají. Ale myslím, že právě k značným odběrům a životnosti jsou použité robustní zalité baterie.

Bez měření není vědění. Ze zkušenosti vím, že neodejdou všechny baterky naráz. Je třeba změřit i hustote elektrolitu. Já musel koupit kyselinu ve Slatiňanech. Po čase stejně baterky moc nedržely a musel jsem jezdit na nabíječku.
Nakonec jsem baterky vyhodil a napasoval motor z Trabanta,