Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím uzavřít otevřené police a aby se dovnitř neprášilo?

Zdravím, mam z IKEI takové ty dřevěné police ALBERT a postavil jsem je za sebe aby byly police hlubší.
Chtěl bych je použít jako spížovou skříň, ale potřebuju je uzavřít ze tří stran, jednak aby tam nešlo vidět a taky aby se tam neprášilo.

Čím bych to mohl udělat? Přemýšlel jsem nad OSB nebo sololitem, jde mi hlavně o to aby to nebylo drahé.

Děkuji

já jsem do otevřených polic z Ikea vyrobil zásuvky z krabic které jsem získal v kaufiku.Čela Jsem vyrobil z lepenky aby plně zakryly otvor.Aby se to dalo pohodlně vytáhnout tak do čel jsem vykroužil otvory o průměru 35 mm.Následně otapetoval.Aby to něco vydrželo tak na boky a spodek nalepil vodicí dřevěné lišty.Už to slouží leta a bez problémů.

Nejlevněji z boků olepit mamutem sololit, ze předu nalepit mamutem nahoru a dolů plastové profily-lišty (viz odkaz) na police a buďto rovněž ze sololitu, nebo z překližky udělat posuvná dvířka proti sobě.
Z přední strany také možno na dvířka použít svisle spojené (slepené) desky na lamino plovoucí podlahu. Ale u těch je nutno spodní a horní část částečně ofrézovat (obrousit) na sílu, která se vejde do drážky profilu (bývá 7 mm, drážka 5 mm). Je to sice trochu dražší, ale jinak je to pak velice rovné a pěkné.
Mám takto udělaná dvířka v malé "samo domo" dělané kuchyňské lince, v dřevěném dizainu (třešeň) a je to docela pěkné a velice praktické.
https://www.eben-kovani.cz/lista-na-posuvne-sklo-plast-2m-p9543/?cid=145

Napadá mne ušít si ze šusťákoviny takovýhle potah na míru (bez spodní strany, ten zip samozřejmě jednodušší) a na tu polici navléknout. Já bych to asi zvládnul, šicí stroj mám a docela na něm umím šít (Ale nenabízím se, že to udělám!!!).

[512383.jpg]