V odpadním potrubí vzniká spíše podtlak po spláchnutí WC, jak Tvého, případně i z jiného patra a jelikož není dostatečná možnost přisátí vzduchu z odvětrávacího potrubí stoupačky a dojde k odsátí vody ze sifonu sprchového koutu a pak k průniku "ozónu" z odpadního potrubí. Nebo je, jak píšeš, napojeno odpadní potrubí od sifonu sprchového koutu za odpad z Tvého WC a může toto, po spláchnutí Tvého WC nastat rovněž. Přisávání u umyvadla přes klapku by bylo reálně možné v případě, že jsou obě potrubí (sprcha i umyvadlo) zapojeny za WC ve směru k nim. Ale bylo by nutné, aby klapka přisávání byla lehce otevíratelná tím podtlakem a zajistila dřívější otevření, než by podtlak vyvolal vysátí vody ze sifonu sprchy.
Já osobně jsem realizoval takovýto přisávací ventil, do stoupačky odpadního potrubí, na půdě našeho RD. Zhotovil jsem jej pomocí plastové trubky ve tvaru obráceného U, u níž jsem uzavřel jednu spodní stranu těsným víčkem z PVC, s přesným kruhovým otvorem a nad něj umístil malý hladký lehčí gumový balonek o průměru cca 3-4 cm (koupený ve "Sportu"). Druhou spodní stranu jsem pak napojil na výstupní odpadní potrubí. Balonek je přiměřeně lehký, ale dostatečně otvor těsní a v případě vzniku podtlaku se nasaje nahoru a nadzvedne a otevře přístup vzduchu. Poté opět přístup uzavře.
Jestli by něco takového šlo provést u toho umyvadla, musíš posoudit sám podle situace.
Jinak je možno odzkoušet, zda jde o vznik podtlaku i u umyvadla, po odšroubování spodního uzávěru sifonu u umyvadla (pokud je možné) a vyzkoušet rovněž fólií, při ucpání odtoku umyvadla špuntem, zda tu dochází při spláchnutí WC rovněž k nasávání.