Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V myčce electrolux favorit 64760 zůstává voda ve vaně

V myčce Electrolux Favorit 64760 se po vypnutí postupně naplní vana vodou. Za noc je prakticky plná. Ale nikdy zatím nepřetekla, jako by i po vypnutí něco hlídalo úroveň hladiny a pak dovřelo vstupní ventil. Máte někdo podobnou zkušenost? Nebylo by nejlepší vyměnit vstupní ventil na přívodu vody? V tom případě prosím o radu kde ho koupit a jak postupovat.
Předem děkuji za rady a zkušeno

Myčky nádobí moc neznám, takže jen myšlenka, co mě napadla. Řekl bych, že netěsní napouštěcí ventil, může to být jeho opotřebováním, nebo nějakou usazeninou. To, že to nepřeteče, může být, že je tam nějaký přepad do odpadu, při přeplnění. Pak by voda mohla přitékat stále a po naplnění odtékat do odpadu. To, že je to nepravidelné, bude tím, jak kdy se ventilu podaří dovřít. Systémy proti úniku vody, namontované na přívodu myslím takový malý průtok nezaregistrují. Fungují spíš na prasknutí hadice. Zpětný přítok někde z odpadu se mi zdá nepravděpodobný. Pak jediné, kudy se voda může dostat, je z přívodu vody, přes elm. ventil. Asi bych to rozdělal, zjistil jaký je tam ventil a zkusil sehnat. Myslím, že by to ani nemusel být originál, stačil by asi i nějaký z pračky, důležité je, na jaké je napětí a druh proudu (AC nebo DC).