Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odhlucneni stropu

Dobrý den.
Mám dotaz ohledně odhlucneni stropu v panelovém bytě. Sousedka na námi má plovoucí podlahu a asi ne moc kvalitně udělánou protoze u nás je slyšet každý jejich krok. Domluva s ní samozřejmě není žádná protoze ona si myslí že si asi vymyslíme.

Našel jsem odhlucneni stropu od firmy Rigips s minerální batoh Isover Merino a dvojty zaklop modrou akustickou deskou. Dělal by mi to člověk s certifikací od nich co s tím má zkušenosti. Dále mám v plánu odhlucnit trubky co vedou teplo v pokojích a jednu příčku která je z dutych cihel.

Co mě zajímá zda to má smysl. Celý být mě dle rozpočtu má vyjit na 100tis kč. Nechci zbytečně vyhodit peníze když by to nemělo žádný efekt.
Děkuji za pomoc.

V prípade prenášania vibrácií z nosných priečok či stropu je nutné vybrať také riešenie, aby sa hluk nepreniesol cestou nevhodných kotviacich úchytov (koľajničiek) smerom na finálnu, povrchovú, interiérovú dosku, lebo sa minie účinkom akákoľvek absorbčná výplňová hmota. Tebe nejde o zníženie hluku hovoreného slova alebo hudby, ale o zníženie hluku z priamych úderov/vŕzganie/škrípanie do stropu pri pochôdzke po nesprávne položenej podlahovej krytine horného suseda.

Volá sa to bezkontaktný systém. Robí sa aj dvoj/trojvrstvový len si znížiš svetlú výšku stropu o 10cm.

Pri blbom riešení to máš namiesto vymedzovacej protihlukovej priečky, ako veľkú repro membránu. Ba niekedy pôsobí takáto protihluková priečka, ako zosilňovač hluku.

Musíš bádať, vzdelávať sa, hľadať na nete vhodné firmy, nie šlendriánov.

Problém je v tom, že zvukvá izolace, stejně jako tepelná, má největší účinnost, pokud se provádí ze strany, kde je problém (hluk, zima…). Myslím, že pokud se nelze domluvit se sousedkou, jen byste vyhodil peníze za nevalný účinek (nějak to musíte kotvit, a ten hluk se bude přenášet přes to kotvení do zakrývací konstrukce, takže je to stejně na prd).

Cat, děkuji za pochvalu, ale silně přeháníte.

Snížit hlučnost lze, použitím hlukové izolace a SDK Knauf Diamant. Tato deska má největší zvukový útlum. Situace se vylepší, ale nikoliv odstraní.
Sousedka nad Vámi nemusí mít špatně položenou plovoučku, skoro bych řekl, že nejde požit špatně. Ale polovoučka do pater je špatné řešení, páč vyráb hluk při chůzi.
í

Zdravím,

mám stejný problém, ale obráceně - otravuji souseda. Plouvoučka byla položena bývalým majitelem. Já nemám peníze na to, dělat novou podlahu (a upřímě, pro mě to jsou vyhozené peníze), ale kdyby mi soused nabídl, že to zaplatí, tak to udělám - a rozhodně by to stálo méně než 100 t. Kč. Záleží ale na tom, zda by na to sousedka ve vašem případě přistoupila.