Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení stropního světlo na staré vedení

Zdravím,
prosím o radu, jak nejlépe a nejbezpečněji zapojit nové stropní světlo na staré vedení z hliníku o 2 vodičích. Nové světlo je na 3 vodiče a samozřejmě jsou měděné. Stropní svítidlo je celé KOVOVÉ! Slyšel jsem něco o tom, že hliník a měď se spolu nesmí dotýkat. Jak teda provést zapojení?
Děkuji.

Ty starší svorkovnice, které byly vhodnější na připojování Al vodičů, byly ty "lámací" bakelitové, které měly pod šroubky vložen ještě přítlačný kovový pásek. Ale i do stávajících svorek, které mají mosazné vnitřky, bez těch pásků, je možno pro napojení světla použít. Proudové zatížení svítidla je tak malé, že problém se spojem v této svorce určitě nebude. A spojení hliníku a mosazi není zdaleka tak problémové (pokud nejde o vlhké prostředí) jako přímo s mědí.;-)