Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pílový kotúč - diera

Dobrý deň!
Mám pílový kotúč na cirkulár s dierou 30mm, ale priemer hriadeľa je 32mm. Dalo sa by ten otvor s nejakým spôsobom zväčšiť na 32mm? Chcel by som to zobrať nejakému odborníkovy na kov, keď je to možno urobyť. Je to čistonový kotúč pilina s priemerom 60cm ešte soc výroba preto by som to nechcel predať a potom kúpiť nejakú činsku nekvalitu.
S pozdravom.

Neřešil bych to zase tak složitě.Kup si kuželový vrták.aby jeho koncový průměr byl těch 32 mm.Potom otáčkami cca 300-min převrtat.Nezapomenout chladit emulzí a pod .Postačí voda s jarem na nádobí.Kotouč není obzvlášť nějak tvrdý ale je houževnatější.A protože budeš ubírat jenom ty dva mm a konstrukce vrtáku je taková že to vlastně jemně odfrézovává tak to s přehledem vyřešíš.