Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zárubně - poškození

Ahoj,

Dneska se mi povedla nemilá věc. Upřímně, vrazil jsem do dveří a v místě u kliky se mi poškodila zárubeň. Opravit to asi nepůjde. Můžu se zeptat, kolik taková oprava stojí a jestli to zvládne průměrný kutil popř. cena opravy někým. Další otázka, jedtli nevíte, o jaký dekor se jedná.

Děkuji a přeji hezký večer.

https://imgur.com/a/MGeN6Hm

Zjistěte si od majitele bytu odkud bral obložky.Dá se objednat jen ta jedna noha.
Máma koupila byt po docela divokých nájemnících, všechny obložky byly takto zničeny (bydleli tam nepřízpůsobiví).Jedna noha vyšla na 1500 korun.Nicméně opatrné rozebrání vás nemine.

Každá oprava půjde vidět, ta dřevotříska je na hovno.Zlatý futra z masivu co mám na baráku.

Sluníčko akurát tak sedmitečkové, kdesi ukryté na zimu na preslnenej chodbe v paneláku.

Ak obklad potichu vymení, prípadný iný odtieň nikto nepozná.

---------------------------------------------------------------------------------------
Osobne by som doplatil prenajímateľovi keš na ruku hodnotu materiálu a vykonané remeselnícke práce než sa s tým crcať sám v prípade, ak nie je nájomník zručný kutil vybavený bedňou s náčiním. Lietať niekde po stavebninách, Baumaxe, vláčiť lištu obkladu zárubní, kupovať si pištoľ a stavebné lepidlo v tube, rozšprajce na pridržanie než tmel zaschne, pilku na zrezanie svetlej výšky prípadne upraviť horný 45° uhol apod.

Zvládl bych to, o tom žádná. Pistoli a pěnu mám. Co nemám jsou ty rozpěrky a svorky na vrchní část zárubne. Ale to si můžu někde zapůjčit.

Každopádně děkuji za cenné rady při řešení :-) Pronajímatel je pro opravu jakéhokoli druhu, jen ať to není vidět.

Honza