Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupit pro občasné opravy elektroniky novou mikropájku?

Občas opravuju nějaké elektronické zařízení - měním nafouklé elektrolyty v LCD apod. Dřív jsem měl na opravy mikropájku ERS-50, teď mám 55W CT-933. Přesto někdy nemůžu cín ohřát abych ho odsál, i když na plošňáku nejsou široké plochy mědi které by zahřívaný spoj ochlazovaly. Co bych si měl koupit? Pájecí stanici, třeba https://www.hadex.cz/p063-odpajeci-a-pajeci-stanice-zd-987/ ? Ta CT 933 mi připadá bez setrvačnosti nebo rezervy výkonu - strašně rychle se nahřátá po zapnutí do elektriky vypíná a při práci s ní zase zapíná, přitom mi připadá že hrot nedokáže to teplo na zahřívaný spoj přenést.

Trafopajku fakt ne.
Spis nez odpajeci stanici bych si poridil neco s vymenyma hrotama, tam se da strcit vetsi hrot, takovej ten ve tvaru sroubovaku a kdyby to melo i horkej vzduch, bylo by to fajn, s nim se to da predehrat a pak je to jednodussi.
Samovypinaci funkce me taky pekne suri, to bych pri vyberu bral dost v potaz. Jako ze se sama vypne po 1/4 hodince nepouzivani, OK, fajn, neva, je to bezpecnostni funkce. Ale ty keply co se vypinaji okamzite po odlozeni a pak zapinaj kdyz to clovek vezme do ruky, to je fakt za trest.