Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kupte si LED žárovku, rozebráním získáte...

Jo to jsem si taky myslel, když mi po roce odešla jedna "žárovka" a pak další. Používám téměř výhradně vláknové ledky nebo jak se jim řiká (LED na substrátu ve tvaru tyčinky). Vždy to byla chyba ledek. Ten elektronickej obvod je až podezřele jednoduchej a letmým pohledem na něj už u první jsem si řikal, tady přece nemůže nic odejít (jeden šváb a pár odporů okolo).
Poprvé mě překvapilo, že ani dva laboratorní zdroje v sérii to nerozsvítily (120V nestačilo), až velký třífázový programovatelný zdroj kterému jsem zadal nulovou střídavou složku a stejnosměrnou jsem postupně zvyšoval - ledky začínaly svítit někde kolem 300V. LEDky nejdřív při menším proudu svítily pěkně. Když jsem postupně najel do blízkosti pracovního bodu, tak to začlo blikat. Takže na vině byly právě ledky a ne elektronika. Takto jsem to zjistil u dvou. Další tři mám ve "frontě" na pitevním stole. Mimochodem, cesta do skleněné žárovky vede přes patici, když se její plech opatrně (hrozí zranění jak od rozbitého skla tak od toho plechu) odstraní, lze se dostat k přívodům a snad i do baňky (což jsem nezkoušel, ale videí na téma how to disassemble a bulb je na youtubu přehršel).
Převážná většina odešlých ledkovek je značky Emos, ale to může být tím, že jsou nejlevnější a tak jich máme doma nejvíc (zatím jich během dvou let odešla zhruba půlka), nedělám si přehnané iluze o žádné z prodávaných značek.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny