Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nehoda s vysokozdvižným vozikem

Dobrý den
Měl jsem nehodu s Destou a otázka zni. Z venku vykládám kamion do haly a kolega mi zavřel vrata asi 15 sekund před vyjetím do haly já je naboural protože jsem nepostřehl že se zavírají. Dle mého názoru mě musel vydět jak najizdim do haly a může za nehodu on ale bylo mi řečeno že za to může řidič čili já ... Tak jak to je

Derriku, cituji Vás "15 sekund před vyjetím do haly já je naboural protože jsem nepostřehl že se zavírají"
Toto sdělení je Vaše přiznání. Vy se 15 vteřin nepodíváte, kam jedete? Váš kolega měl tušit, že pojedete do haly, proto za to může on? Ale to snad nemyslíte vážně.

Mno vzhledem k tomu že jsem jel po zadu protože jsem měl náklad přez ktery nešlo po předu vydět a ja byl už tak blizko vrat že přez střechu desty nešlo už vydět že se zaviraj tak dle meho za to může on. Ale už to je vyřešené dostal 50% spoluúčast za vzniklou nehodu tak jsem spokojený

Suchou logikou je vždy zodpovědný řidič.
Nicméně pokud já chápu situaci správně, tak Derrikův "kolega" zavřel dveře, které neměl žádný důvod zavírat, max. tak s úmyslem Derrika poškodit.

Pokud vím, že tamtudy jezdí šofér, který díky nákladu nevidí dobře před sebe, tak se mu klidím z cesty a rozhodně mu vědomě nedávám do cesty překážky. Ano, můžem se bavit o tom, že si měl zajistit dobrý výhled atd atd atd., nicméně v uzavřeném provozu se zákazem pohybu veřejnosti se děje leccos, všichni to víme.

Naštěstí se zdá, že kamery všechno zachytily a nadřízený použil zdravý úsudek a zhodnocení míry zavinění, míry záměrného vyvolávání nebezpečné situace na pracovišti atp...

Pak je samozřejmě otázka, co si ti dva provedli, že z toho vznikl takový nebezpečný naschvál, ale to už nezjistíme.

Moas, jasně že to mohlo být tak jak píšete, ale i klidně takto:

kolega který měl řádný důvod zavírat, páč utikalo teplo

Pokud vím, že tamtudy jezdí šofér, který díky nákladu nevidí dobře za sebe, neboť couval, jsem přesvědčen, že musí jet opradu pomalu, nikoliv 15 vteřin po paměti vjezdem. Výsledek 50/50 je špatný a já nic nezavinil, budu se bránit..

mohlo to být třeba takto??

Hezký den, přeji.