Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změření startovacího proudu automobilu

Dobrý den,

prosím o radu, jakým měřidlem by se dal změřit startovací proud automobilu v domácích podmínkách.
Šel by použít např. tento bočník a paralelně buď analogový voltmetr s nulou uprostřed, nebo dig.multimetr?

V jakých hodnotách se mohou pohybovat startovací proudy benz.os automobilu s objemem cca 1400 ccm. do 200A nebo nad 200A?
Motor by byl studený, cca 10°C. Přežije to bočník?

Děkuji

Dobrý den ještě jednou,

nebyl by prosím některý z bastlířů ochoten poradit, kde zakoupit ručičkový voltmetr s nulou uprostřed vhodného rozsahu? Nějak nejsem moc úspšný při hledání..:-(

Díky

Proč potřebuješ s nulou uprostřed? Na změření odběru z baterie stačí normální. Jedině pokud by si chtěl, aby to ukazovalo odběr i dobíjecí proud. Pak by se ručka vychylovala na jednu nebo druhou stranu.
Ale takové se hůře shánějí. Lze na to upravit i běžný měřák s otočnou cívkou, posunutím vratných pružin. Ale je to dost náročné a měřák se pak musí ocejchovat a udělat stupnici.
Také je možnost, při použití běžného měřáku použít přepínač s obracením polarity. Pak volit měření spotřeby, nebo dobíjecího proudu. Přepínač ale musí být kvalitní, nemající přechodový odpor.
Našel jsem jeden s nulou uprostřed, ale je dost drahej. https://www.voltworld.cz/merici-technika-1/vestavny-merici-pristroj-96-x-96-mm-lumel-ma19-50a-60mv-50-v-dc-60-mv-magnetoelektricky-1.html?gclid=EAIaIQobChMI85idvvPr3wIVA6aaCh0w0wqfEAYYAiABEgL-w_D_BwE
Ale vyobrazený mají 600A, ale v textu jen 50A, tak nevím, jaký mají.