Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Epoxidové "sklo" ?

Dobrý den, mám speciální dotaz :) Existuje druh epoxidové pryskyřice ze které bych dokázal odlít "sklo o tloušťce 5mm" ? Jak bude toto "sklo" pevné, jak bude těžké? Bude se prohýbat u velikosti 50x50 cm? Pryskyřice nemusí být úplně průhledná. Můžu použít i plexisklo, ale za předpokladu použití pryskyřice EPOX G20 jsem na jiné ceně než u plexiskla o tloušťce 5mm. Výhoda je pro mne ta, že si epoxid můžu odlít o velikosti jaké chci. U plexi musím koupit tabuli a mám zbytky. Jedná se mi o stavbu terárií. Už nechci používat sklo - váha, křehkost. Nebo existuje ještě nějaký materiál podobný plexi ale levnější? Polykarbonát plný - skoro stejná cena jako plexi. Děkuji za rady

loading...

Epoxy je sice velmi pevny, ale strasne krehky a v neposledni rade ma velky vnitrni pnuti. 50x50 bude dost na hrane. Udelal bych to radeji tenci a vlozil nejakou ultralehkou skelnou tkaninu - 20g/m^2 nebo tak. Ta skoro nebude videt. Nebo primichat maly mnozstvi jemnyho sekanyho skla.
Absolutni nutnosti je vakuova komora a vyvakuovani namichany pryskyrice, jinak bude bublinek tolik, ze to bude spis matny nez ciry. I tak to bude strasnyho placani se, nez (a jestli) se clovek dostane na pouzitelny vysledky.