Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde koupit elektrickou dečku?

Teplota dečky 35st, není zvolená náhodou. Lidské tělo má normální teplotu do 37st.C. Ale jedná se o vnitřní teplotu. Proto se teplota měří alespoň pod přitištěnou paží, kde jsou tepny a teplota se blíží vnitřní. Ale teplota povrchu těla je nižší, protože se okolím ochlazuje. A organismus počítá s tím ochlazováním, proto vyrábí více teploty. Pokud by člověk byl v ideální izolaci, bude mu velmi teplo. Pokud by byl v prostředí s teplotou 37st, tato teplota by zcela stačila, i pokud by tělo žádnou energii nevyrábělo. Ale to není možné. Metabolismus vyrábí teplo stále. Pokud by se člověk neochlazoval pocením, dojde k nebezpečnému přehřátí. Každý má zkušenost s letní teplotou asi 35st. Velmi se potí a tím se ochlazuje. Pokud by se nepotil, musel by vyhledat nižší teplotu, nebo při dosažení přes 40st, by mohl zemřít.
Proto dečky nemohou mít vyšší teplotu. Pokud by ji měl člověk v posteli a byl přikryt peřinou, snadno by mohlo dojít k přehřátí organismu i přes 40st. Pro představu. Matrace, je izolace. Na ní topná dečka 40st. Pacient vyrábějící vlastní teplo. Peřina je izolace. Už dečka by vyrobila cca40st. Plus výroba tepla tělem. Kolik by dosáhl prostor pod peřinou? Proto je teplota omezena. Přesto by člověk neměl na dečce ležet dlouhou dobu.
Pro srovnání. Je možné, si napustit vanu teplou vodou 40st. Už vlezení do toho je dost nepříjemné. Ale tělo si přivykne a po chvíli se už to tak teplé nezdá. Je to i dost příjemné prohřátí. Ale. Lékaři to vůbec nedoporučují a už vůbec ne pro lidi s vyšším tlakem a srdečními problémy. I pro zdravé lidi by doba v takové lázni neměla být delší než 15 až 20 minut. Za tu dobu se již organismus ohřeje na stejnou, nebo i vyšší teplotu. Při delším pobytu může dojít ke kolapsu organismu, stejně jako při vysoké teplotě při nemoci.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny