Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dětské klávesy - kde koupit?

Kdysi jsem si koupil u Vietnamců na tržnici takovouhle samohrajku. Bylo to vyloženě pro děti, klávesy menší než na piánu, ale za ty prachy to hrálo celkem slušně. Pak to pěkných pár let odpočívalo na půdě. O vánocích u nás byl vnouček, tu samohrajku jsem oprášil, dal tam baterky, elektronika fungovala, ale hrát se na to moc nedalo, některé klávesy nefungovaly nebo jen když se na ně silně zatlačilo. Vyčištění kontaktních plošek moc nepomohlo, asi za ta léta nečinnosti zdegradovaly ty umělohmotné kontaktní čudlíky. Laborovat s tím už nebudu, kdyby někdo měl zájem získat to na pokusy, může to mít za odvoz.
Koukal jsem, jestli narazím na něco podobného, občas právě před vánoci to někteří obchodníci hodí na pult, ale letos jsem nic takového neviděl, ani u našich Vietnamců.
Neviděl jste někdo něco podobného teď někdy na tržnici nebo v kamenném krámě? Na něco takového jsem narazil akorát tady, ale z ešopu to kupovat nechci.
https://www.priceorcan.cz/iso-elektronicke-klavesy-54-klaves-mq-5407

[84498-2-jpg]

Na kalkulačce jsme to kdysi opravili měkkou tužkou (jedničkou nebo měkčí), i když jsem moc úspěchu nevěřil, ta kalkulačka potom fungovala bez problémů mnoho let než ji nejmladší brácha mechanicky odrovnal. Předtím nefungovala osmička a na sedmičku se muselo víc tlačit, bylo to od ťongů a reklamovat se to tehdy moc nedalo. Tuhle fintu mi ukázal spolužák, do kterého bych to neřekl.
Kdyby mi to dneska někdo radil, bál bych se, že se tím grafitem zasviní i protikus a klávesa zůstane stisknutá, ale za pokus to stojí, protože tužka nestojí skoro nic (ani značková koh-i-noorka) a kdyžtak se dá umejt.

Možná lépe to koupit v e-shopu se zárukou než někde na tržnici,kde při případné reklamaci prodejce přestane rozumět a mluvit česky a pak uteče.
Ten obchod je asi spolehlivý,na Heurece má 94%,odesílají rychle.A po vyzkoušení,když se klávesy nebudou líbit,lze případně do 14 dní vrátit.Poštovné od 59 Kč=cena benzínu za objíždění krámů a tržnic.

při případné reklamaci prodejce přestane rozumět a mluvit česky a pak uteče

To jeden můj kamarád, koupil u těchto šikmookých obchodníků hodinky, vypadlo mu sklíčko (=samolepka z igelitu). Šel to reklamovat, pan obchodník přestal zcela najednou rozumět česky, kamarád mající dva metry výšky zařval "Cóóžéé? Neumět česky?" a jednu pořádnou mu natáhnul, ten prodavač, sahající mu tak ke kolenům, si u stánku ustlal, kamarád mu tam fliknul hodinky, sebral mu jiné a byl spokojen s rychlým vyřízením reklamace.

Tak jsem po Praze pocoural, i v hudebním domě jsem byl. Zatím jsem viděl buď takové malé samohrajky pro úplná mrňata nebo už dospělejší, něco jako Casio. Asi by mně vyhovovaly klávesy co nabízejí v Lídl shop, ale až je budu vidět v qelbu a budu si je moci osobně ohmatat. Nerad bych za ně dával tisíc nebo víc. Předpokládám, když to dám na pospas vnoučeti, asi to nebude mít moc dlouhou životnost.

Náhodou mne napadlo, jak se píše o tržnici Sapa, že bych se tam taky mohl podívat. Mohl bych tam uspět? Co jsem prolézal vietnamské obchody a stánky, teď zrovna se tam nic takového nevyskytuje.

U Vietnamců bych to neriskoval.Kdybys to chtěl v zákonné lhůtě vrátit nebo později reklamovat,pravděpodobně přestanou mluvit i rozumět česky a budeš mít smůlu,jedině se dohadovat přes soudy několik let.
V Lidlu to klidně kup,doprava je nad 1000 Kč zdarma,jinak 69 Kč.Po vyzkoušení lze do 14 dnů vrátit bez udání důvodů a zpětné poštovné hradí oni,v zásilce je rovnou na to i nálepka na zpětné zaslání a formulář na odstoupení.
A odolné to docela je,když po tom nebudou děti skákat nebo s tím mlátit o zem.Moje vnučka teď klofá do kláves Casio,které měla moje dcera před 20 lety a zatím vše funguje.Jen jsem očistil kontakty pro tužkové baterie uvnitř.

Děkuji.
Až tak to nutně nepotřebuji. A když bych si to chtěl koupit u Vietnamců, tak za cenu, aby se mi nevyplatilo tam to chodit reklamovat.
Zajímavé je, jak u Vietnamců je nějaké zboží, mají ho všude a když se vyprodá (nebo co s tím dělají) tak nikde není dokud nepřijede další loď.

BTW: Taková samohrajka se hodí i pro jiné účely. Kdysi povídal syn, že na gymplu se ptal fyzikářky, proč když se zahraje stejný tón na různých hudebních nástrojích, tak to zní různě. Tak jsem si na PC nahrál program "Osciloskop" (snad tady, ale už jsem ho dlouho nepotřeboval, tak nevím, zda je ještě funkční:
http://automatizace.hw.cz/test-softwarovy-osciloskop-ze-zvukovky-pc
), výstup ze samohrajky jsem píchnul do vstupu zvukovky a ukázal jsem mu, jak se u různých nástrojů - tlačítka číslo 13 - mění tvar výstupního signálu a snad taky jsem se trochu zmínil o Fourierových řadách.

Opráším svůj starší dotaz.
Pro porovnání: Ty mé klávesy z půdy jsou široké (tedy největší rozměr) 65 cm a klávesa je široká 2 cm (plusmínus milimetr).
Byl jsem v Praze, tak jsem okukoval, co podobného by se tam vidělo.
Tak třeba mne zaujaly tyhle klávesy
https://kytary.cz/medeli-mc37a/HN097302/
ale neměli je (ani jiné z téhle skupiny) na prodejně.
Taky jsem se byl podívat v tržnici SAPA, co se o ní píše - podruhé už tam nemusím. V jednom qelbu jsem tam viděl něco podobného, aspoň podle rozměrů krabice, ale když jsem se chtěl ptát, prý oni jsou velkoobchod a po jednom neprodávají. Ale aspoň vím, že něco takového existuje a třeba na to někde v jejich prodejně časem narazím.
Mám představu, že by se na to mělo dát solidně hrát (tedy pro děti) a že by neměla být taková škoda, pokud vnouček po nich bude dupat.
Tak pokud by něco takového bylo k vidění v normálním qelbu nebo u Vietnamců, šel bych to tam aspoň okouknout.

Včera jsem trochu pocoural po Praze, taky jsem vlezl do lunárního modulu co je u planetária a stavil jsem se v prodejně Sparkys co jsem kolem náhodou šel, vánoce se blíží, tak pro inspiraci co by Ježíšek mohl přinést vnoučkovi. Narazil jsem tam i na krabice s elektronickými klávesami, podle toho jak vypadaly krabice a jaké na nich byly cenovky mne to docela zaujalo.
https://www.sparkys.cz/elektronicke-klavesy-54-klaves-mq-5416
https://www.sparkys.cz/elektronicke-klavesy-54-klaves
Teď projíždím internet,našel jsem i tyhle:
https://www.almix.cz/iso-elektronicke-klavesy-61-klaves-s31024.html
[detske-klavesy-61__500x500c500x500.jpg]
Cena skoro lidová (449Kč), extra kvalitu od toho nežádám, když to přežije letošní vánoce, abych mohl nacvičit a hrát vnoučkovi koledy, budu šťastný a spokojený.
Máte to někdo doma?

Našel jsem anglický manuál k téhle samohrajce (typ snad MQ6106) a nejsem moc moudrý co ta samohrajka vlastně umí. Tady asi o toto téma není moc zájem.
Nevíte někdo o nějaké poradně, kde by se řešily elektronické hudební nástroje, někdo tam měl s takovými skoro hračkami zkušenost a mohl by mi poradit?

S tímhle bych do žádnýho speciálního fóra pro hudební nástroje nelezl, tohle totiž není hudební nástroj, ale hračka - řeší to třeba na eMimino... :-)
Co tyhle nástroje umí? Mrkni na videa - https://www.youtube.com/watch?v=fK1E2oxKPio, https://www.youtube.com/watch?v=v0SrMvCU-ME.
V podstatě to umí podobné věci, jako normální samohrajky, pouze je to v mizerné zvukové kvalitě a menším rozsahu (128 zvuků - běžné klávesy mají několik set zvuků s možností vrstvení, 100 doprovodných stylů - běžně i přes 200 se 4 variantami, atd.).

Tyjo ty videorecenze jsou fakt masox... kdyby na to radši zahráli nějakou skladbu, aby si člověk udělal obrázek, jestli se na to dá nějak rozumně hrát, nebo jestli je to jen hračka, kterou během měsíce může rovnou přenést do elektroodpadu....

...jako muzikantovi mi ten mizerný zvuk doslova trhá uši...

Netvrdím, že je to nástroj pro virtuóza, asi ani v lidušce by to neprošlo. Ale v době, kdy někdo je schopen k táboráku přitáhnout PC, aby si tam mohli zazpívat (fakt jsem takový dotaz na nějaké poradně četl :-( není od věci, pokud taková samohrajka někoho k aktivnímu provozování muziky přitáhne.

Našel jsem anglický manuál k téhle samohrajce (typ snad MQ6106) a nejsem moc moudrý co ta samohrajka vlastně umí. Tady asi o toto téma není moc zájem.
Nevíte někdo o nějaké poradně, kde by se řešily elektronické hudební nástroje, někdo tam měl s takovými skoro hračkami zkušenost a mohl by mi poradit?

No proto jsem ti radil koupit jeté Yamahy, které mají značně jednoduché ovládání.....

Tak jsem si to koupil. Klávesy jsou široké 12mm (na rozdíl od samohrajky co jsem ji měl na půdě, ta má klávesy široké 18mm což je znatelně víc)
Ten oranžový dvoumístný "displej" nahoře je jen samolepka, zkoušel jsem, zda nejde odlepit, jestli pod ní není skutečně fungující displej, ale asi ne.
Tak vyzkouším, co to umí, za ty peníze to bude hezká hračka pro vnoučka, hrát to dovede.
Ta samohrajka FIRST byla IMHO poněkud vymakanější.
Tak jsem zase o něco chytřejší, o víc mi celkem nešlo.

[88561-p60-jpg]

Já jsem v podobných případech používal sprej na kontakty- dal se koupit běžně v OBI, Horbnachu apod. Je to něco podobného jako třeba silikonový sprej, ale asi bude mít v sobě nějaké speciální složky. Není 100%, ale často pomohl docela dobře. Případně jsme podobné klávesy a něaké hračky kupovali z netu odsud https://i-mimi.cz/546-hracky Z hlediska zvuku je to podle mě sice hrůza, ale děcka jsou z nich nadšená a už nějaký ten rok nám doma fungují.