Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dětské klávesy - kde koupit?

Kdysi jsem si koupil u Vietnamců na tržnici takovouhle samohrajku. Bylo to vyloženě pro děti, klávesy menší než na piánu, ale za ty prachy to hrálo celkem slušně. Pak to pěkných pár let odpočívalo na půdě. O vánocích u nás byl vnouček, tu samohrajku jsem oprášil, dal tam baterky, elektronika fungovala, ale hrát se na to moc nedalo, některé klávesy nefungovaly nebo jen když se na ně silně zatlačilo. Vyčištění kontaktních plošek moc nepomohlo, asi za ta léta nečinnosti zdegradovaly ty umělohmotné kontaktní čudlíky. Laborovat s tím už nebudu, kdyby někdo měl zájem získat to na pokusy, může to mít za odvoz.
Koukal jsem, jestli narazím na něco podobného, občas právě před vánoci to někteří obchodníci hodí na pult, ale letos jsem nic takového neviděl, ani u našich Vietnamců.
Neviděl jste někdo něco podobného teď někdy na tržnici nebo v kamenném krámě? Na něco takového jsem narazil akorát tady, ale z ešopu to kupovat nechci.
https://www.priceorcan.cz/iso-elektronicke-klavesy-54-klaves-mq-5407

[84498-2-jpg]

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
https://www.lidl-shop.cz/Sheffield-Keyboard/p100246658 https://www.hudebni-dum.cz/casio-sa-46/ https…
HamHam 10.01.2019 14:13
HamHam
Děkuji:-) Ty odkazy jsou docela zajímavé, do toho hudebního domu se určitě podívám, až budu v Praze…
Yarda 10.01.2019 23:07
Yarda
Tak jsem po Praze pocoural, i v hudebním domě jsem byl. Zatím jsem viděl buď takové malé samohrajky… nový
Yarda 25.04.2019 20:58
Yarda
U tržnice buď připraven, že tam bude jiné kurvítko. Plastové konektory napájení, nebo na mikrofon ma… nový
kejki 25.04.2019 21:18
kejki
U Vietnamců bych to neriskoval.Kdybys to chtěl v zákonné lhůtě vrátit nebo později reklamovat,pravdě… nový
Karel04 28.04.2019 20:28
Karel04
Děkuji. Až tak to nutně nepotřebuji. A když bych si to chtěl koupit u Vietnamců, tak za cenu, aby se… nový
Yarda 29.04.2019 08:18
Yarda
Já mám dvacet pět let staré klávesy Casio CTK 550 a jsou 100% funkční. Jenže Casio je Casio, tohle j… nový
Martin79 01.06.2019 13:30
Martin79
Ty cudlíky, pokud jsou olezlé jen na povrchu, by se daly očistit jemným smirkem. Případně nastřihat… nový
gilhad 28.04.2019 10:56
gilhad
Opráším svůj starší dotaz. Pro porovnání: Ty mé klávesy z půdy jsou široké (tedy největší rozměr) 65… nový
Yarda 01.06.2019 10:18
Yarda
Raději kup tohle https://www.sbazar.cz/zasekmike/detail/44863350-yamaha-pss-560 Klavesy jsou malé a… poslední
jezekhifi 01.06.2019 13:30
jezekhifi

Tak jsem po Praze pocoural, i v hudebním domě jsem byl. Zatím jsem viděl buď takové malé samohrajky pro úplná mrňata nebo už dospělejší, něco jako Casio. Asi by mně vyhovovaly klávesy co nabízejí v Lídl shop, ale až je budu vidět v qelbu a budu si je moci osobně ohmatat. Nerad bych za ně dával tisíc nebo víc. Předpokládám, když to dám na pospas vnoučeti, asi to nebude mít moc dlouhou životnost.

Náhodou mne napadlo, jak se píše o tržnici Sapa, že bych se tam taky mohl podívat. Mohl bych tam uspět? Co jsem prolézal vietnamské obchody a stánky, teď zrovna se tam nic takového nevyskytuje.

U Vietnamců bych to neriskoval.Kdybys to chtěl v zákonné lhůtě vrátit nebo později reklamovat,pravděpodobně přestanou mluvit i rozumět česky a budeš mít smůlu,jedině se dohadovat přes soudy několik let.
V Lidlu to klidně kup,doprava je nad 1000 Kč zdarma,jinak 69 Kč.Po vyzkoušení lze do 14 dnů vrátit bez udání důvodů a zpětné poštovné hradí oni,v zásilce je rovnou na to i nálepka na zpětné zaslání a formulář na odstoupení.
A odolné to docela je,když po tom nebudou děti skákat nebo s tím mlátit o zem.Moje vnučka teď klofá do kláves Casio,které měla moje dcera před 20 lety a zatím vše funguje.Jen jsem očistil kontakty pro tužkové baterie uvnitř.

Děkuji.
Až tak to nutně nepotřebuji. A když bych si to chtěl koupit u Vietnamců, tak za cenu, aby se mi nevyplatilo tam to chodit reklamovat.
Zajímavé je, jak u Vietnamců je nějaké zboží, mají ho všude a když se vyprodá (nebo co s tím dělají) tak nikde není dokud nepřijede další loď.

BTW: Taková samohrajka se hodí i pro jiné účely. Kdysi povídal syn, že na gymplu se ptal fyzikářky, proč když se zahraje stejný tón na různých hudebních nástrojích, tak to zní různě. Tak jsem si na PC nahrál program "Osciloskop" (snad tady, ale už jsem ho dlouho nepotřeboval, tak nevím, zda je ještě funkční:
http://automatizace.hw.cz/test-softwarovy-osciloskop-ze-zvukovky-pc
), výstup ze samohrajky jsem píchnul do vstupu zvukovky a ukázal jsem mu, jak se u různých nástrojů - tlačítka číslo 13 - mění tvar výstupního signálu a snad taky jsem se trochu zmínil o Fourierových řadách.

Opráším svůj starší dotaz.
Pro porovnání: Ty mé klávesy z půdy jsou široké (tedy největší rozměr) 65 cm a klávesa je široká 2 cm (plusmínus milimetr).
Byl jsem v Praze, tak jsem okukoval, co podobného by se tam vidělo.
Tak třeba mne zaujaly tyhle klávesy
https://kytary.cz/medeli-mc37a/HN097302/
ale neměli je (ani jiné z téhle skupiny) na prodejně.
Taky jsem se byl podívat v tržnici SAPA, co se o ní píše - podruhé už tam nemusím. V jednom qelbu jsem tam viděl něco podobného, aspoň podle rozměrů krabice, ale když jsem se chtěl ptát, prý oni jsou velkoobchod a po jednom neprodávají. Ale aspoň vím, že něco takového existuje a třeba na to někde v jejich prodejně časem narazím.
Mám představu, že by se na to mělo dát solidně hrát (tedy pro děti) a že by neměla být taková škoda, pokud vnouček po nich bude dupat.
Tak pokud by něco takového bylo k vidění v normálním qelbu nebo u Vietnamců, šel bych to tam aspoň okouknout.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru