Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co nad kamna na strop proti vysoké teplotě?

Dobrý den.

Doma mám kamna KABORKY již mnoho let. Strop místnosti je všude polepený čtvercovými deskami z polystyrénu.

Nad trubou od kamen je ke stropu asi 1,5 m. V kamnech se topí jen krátce a příležitostně, když je velká zima, kvůli květinám. Kamna nejsou při zatopení nikdy bez dozoru - hlavně z důvodu toho polysterenu na stropě.

Chtěl bych nad kamna nalepit ( pro jistotu ) na strop nějaký materiál, aby zabraňoval případnému vznícení od té truby, když jsou kamna v provozu. Jednalo by se tak o plochu 1m x 1m na trubou.

Představoval bych si sílu materiálu na stropě tak maximálně do 1 - 1,5 cm.

V tak velké výšce tam není takové teplo, aby musela být síla materiálu větší.

Nebo jsem slyšel, že snad také existuje nějaký nátěr proti ohni - vznícení.

Tak nevím. Kdyby zde náhodou měl někdo nějaké doporučení, budu rád.

Děkuji předem za snahu pomoci.

Já bych předně dal na strop něco míň ohyzdnýho než polystyrenový desky :-) Ale když už tam musí být, tak je nad trubkou sundat a přidělat tam třeba sádroš, stejně tlustý, aby to nepůsobilo rušivě.

Nejlepší izolace je odraznou plochou, stačil by třeba obyčejný Alobal nebo záchranářská folie z autolékárničky, problém je jenom v tom, jak to tam připevnit. Já bych volil dvě "hrazdičky" a mezi ně natáhnout pruh Alobalu, pár centimetrů pod tím stropem.