Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přidělat nástěnku na zeď (neinvazivně ?)

Dobrý den,

mám korkovou nástěnku s dřevěným rámem, 90 x 60 cm. Spíše lehčí než těžší. Chci ji přidělat na sádrokartonovou "zeď". Nepřipadá mi moc dobré zasahovat do sádrokartonu... A taky nástěnku třeba brzo oddělám a dám na jiné místo.

Proto bych se Vás chtěl zeptat na jednoduchou a neinvazivní metodu jak nástěnku připevnit na stěnu? A taky aby to šlo celkem snadno odstranit? Nebo se mám na to vykašlat a použít skoby/hřebík a očka do nástěnky? Ale to bych musel dávat hmožděnku, a to se mi moc nechce..

Poraďte.

Hm, to zní dobře. Asi teda koupím nějakej úzkej hřebík. A jak vlastně tu nástěnku připevnit? Na rámu nic není, mám tam teda dát nějaké očko nebo háček či co? To nevím.

Jo a je lepší udělat 2 úchyty nebo 1? Jak nástěnku pak vyvážit?

Hmoždinka do sádrokartónu je v tomhle případě kanón na vrabce, tady bude stačit vrut do sádrokartónu. Je to jedno- nebo dvouchodý vrut s vysokým a ostrým hřebenem, který se dá přímo zašroubovat do sádrokartónu a nástěnku nebo obrázek krásně unese. K dostání v každém bau*.

umfa: Myslím, že radši zůstanu u nějakého hřebíku nebo skoby. Nástěnka není tak úplně rovná, takže vrutem spíš ne.

Jo a nemáte teda někdo zkušenost s vyrovnáváním? Jak zajistit, aby pověšená věc byla vodorovná? Nějak to asi vykoumu, ale nějaké zkušenosti by se hodily.

Skoba se může vyviklat a udělá kráter, vrut ne, ale zatlučte si tam co chcete, je to vaše zeď :-) Vyrovná se to podle vodováhy. Přišroubuje se jeden roh, pak se nástěnka srovná vodováhou a přišroubuje (nebo označí tužkou) druhý roh. Malinká vodováha, spíš takový přívěsek, stojí asi 10 korun a úplně stačí.

Ja takovéto věci klukům pridelavam oboustrannou červenou lepicí páskou se sítkou uvnitř. Stačí na ram nástěnky zezadu dat do každého rohu svisle 3 cm té pásky a jeden ctverecek vždy na přibližně prostředek každé strany te nástěnky. Mam takto i magnetické či mazaci tabule, kluci na to furt neco píšou a pridelavaji a mažou apod a neni pak nic třeba rovnat, ani se to nehne, drzi to uz mnoho let.

Neni tuha, je to spis taková žvejka a drží to jak mamut, jde to ale sundat při troše opatrnosti zasunutim odlamovaciho noze mezi pásku a zeď, připadne namočeneho do toluenu (Lepidlo je rozpustné toluenem v případě nouze).

Třeba tato pro ilustraci, jak vypada, ale da se koupit levněji v kterémkoliv baubau:

https://www.magnet-3pagen.cz/oboustranna-lepici-paska-570.html?artnr=761&sizenr=761&utm_medium=product

Vyrovnání ? Po tom olepeni páskou zezadu si na horni hraně nástěnky pridrzet vodovahu, prichytit lehce nástěnku na zeď jen v jednom rohu (ostatní rohy zatim kousek od zdi), vyrovnat dle vodovahy a opatrně prilipnout ke stene. Az budes spokojen, tak pritlacit silou ke zdi v těch místech, kde je ta paska

umfa: Ještě jsem nezmínil, že kdybych to přidělal vruty, tak by dole nástěnka odstávala, je poněkud křivá. Musel bych tedy i přidělat nějak dole, třeba tou lepicí páskou.

Kráter... - to bych nechtěl. Popřemýšlím ještě.

Al2: Zajímavé, díky, taky o tom pouvažuju.

Ty vruty se samozřejmě nemusí zašroubovat úplně, v sádroši drží i když jsou kus povytažené. Já takhle věším obrazy, i docela těžké (tj. s dřevěným rámem a zasklené). Ta nástěnka by taky jen visela, nebyla by přitažená ke zdi.

Ale jestli tam bude držet ta oboustraná páska, tak to bude asi ještě lepší.