Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem elektřina perpetum.

jenom mám takový dotaz.O elektrickém proudu jako takovém mám jenom obecné znalosti.Což mě ale nevadí abych dost domáckých oprav dokázal udělat co se týče zapojení el spotřebičů v kvalitě která život a zdraví neohrozí.Ale k věci.Na you tube jsou různé upoutávky kdy stačí dva magnety kousek navinutého drátu a žárovky svítí o sto šest.Dokonce jsem zaznamenal že na rotor nevím z čeho to bylo tak na komutátor byly připájeny vodiče a zase to svítilo o sto šest.Jenom bych se chtěl zeptat zkušených a erudovaných jestli jsem takový blbec že tomu moc nevěřím?

Národ tomu neverí. Vyrob si z kusa silného magnetu (ideálne neodýmový, z hdd) a lakovaného drátu určený pre elektromotory tento xindel: (Len nerozober motor z mamkinej práčky).

http://ix.sk/CuvDh

ono to skutočne funguje.

Ak pochopíš význam kondíka (náhrada za aku prípadne za nabíjací článok) a diódy, pofičí AC motor ako dynamo;
https://viralchop.com/100-free-energy-self-running-machine-generator-using-dc-motor-2018-science-new-experiment/

tiež tento permanentný pohon funguje.

Každý má možnosť si tieto detské hračky vyrobiť. Mne ich predviedol 12 ročný vnuk v stave, ako na videu, bastlili tieto návody z netu doma v dielni spolu so spolužiakmi k plnej funkčnosti tzv. "perpetuum mobile" čerpaných z magnetických siločiar.

Problém je, že sa pohyb po určitej dobe spomalí a zastaví kvôli treniu, gravitácii, odporu atmosféry.

Možné je, až sa na trhu objaví supravodič pri izbovej teplote, resp. metal-zloženie vodiča so záporným odporom, bude možné zostrojiť skutočné perpetuum.