Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím zadělat menší díru ve stropu

Dobrý den, potřeboval bych zadělat díru po staré objímce lustru, kterou jsem musel vysekat ze stropu. Díra má asi 8 cm na šířku a hloubku asi 2 cm. Stačí to zamáznout hrubou a potom štukem dorovnat s okolní omítkou? Nebo sádrou popř. nějakým tmelem? Díky

Na tohle existuje stavební tmel v kartuši, různé druhy, podle výrobce tak od 100 Kč výš + je na to potřeba ta vytlačovací "pistole". Je to úplně instantní, prostě zamatláte, stáhnete stěrkou a je vyřešeno. Jen nezapomeňte před tím v okolí oškrábat ze stopu malbu, ať to dorovnáváte k omítce a ne k malbě.

Hrubá by ti nejspíš vypadla. Použij sádru, případně s trochou jemného písku. Díru předem vystříkneš trochu vodou fixkou z flašky s pístem. Nedorovnat, nechat tak 2 mm pod úrovní a nechat zatuhnout. Pak natáhnout vrstvičku štuku (možno i tu sádru s pískem - ale to rychle tuhne) a zafilcovat destičkou z polystyrenu.

To bude možná problém. Lustr by měl viset na nosné konstrukci stropu. Jestli to je starý barák kde jsou na stropě prkna + podbití rákosem, tak zavrtat vrut až do toho prkna, jinak hmoždinku až do cihly/betonu/hurdisky podle toho co tam je. Možná to ten tmel (sádra, štuk) udrží taky, ale sedět pod tím lustrem bych nechtěl :-)

Pouze do opravené stropní omítky (jakýmkoliv způsobem) nikdy ne. Vždy je nutno závěsný háček na lustr zachytit do stropní konstrukce (do prkenného podbití, nebo pomocí hmoždiny do hurdis, nebo betonu). Jinak Ti to spadne na hlavu.:-D
Výjimkou by snad bylo, přichycení velmi lehkého svítidla, přímo na strop plošně, více vruty a hmoždinkami (min. 3-mi). A nejspíš pouze do sádry, která by dobře držela na stropním podkladu (před sádrováním navlhčeném). Do tmelu, ani běžné omítky bych to nedoporučoval.;-)