Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím zadělat menší díru ve stropu

Dobrý den, potřeboval bych zadělat díru po staré objímce lustru, kterou jsem musel vysekat ze stropu. Díra má asi 8 cm na šířku a hloubku asi 2 cm. Stačí to zamáznout hrubou a potom štukem dorovnat s okolní omítkou? Nebo sádrou popř. nějakým tmelem? Díky

Pouze do opravené stropní omítky (jakýmkoliv způsobem) nikdy ne. Vždy je nutno závěsný háček na lustr zachytit do stropní konstrukce (do prkenného podbití, nebo pomocí hmoždiny do hurdis, nebo betonu). Jinak Ti to spadne na hlavu.:-D
Výjimkou by snad bylo, přichycení velmi lehkého svítidla, přímo na strop plošně, více vruty a hmoždinkami (min. 3-mi). A nejspíš pouze do sádry, která by dobře držela na stropním podkladu (před sádrováním navlhčeném). Do tmelu, ani běžné omítky bych to nedoporučoval.;-)