Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodná tloušťka osb

Zdravím, dělám postel do auta, nejspis použiju osb, rozměr bude 1900x1300, deska bude ve výšce 450,na délku to bude stát nejspíš na 3 pásech, na šířku asi taky (/ I nosnicich) taky z desky, (450x1900 a 450x1300 zjednodušeně pro predsravu).
Jaká minimální tloušťka by prosim mohla unést 2 lidi, cca 180kg? 12 by mohla stačit?
Řeším cenu i váhu, jinak bych tam dal cokoliv.

Díky moc :) na fóru jsem našel přesně tu skládací co dělám, díry v trupu jsem řešil, chci to ze 4 části a tu poslední u hlavy po složení vyklopnou ven, díry v prostředích dvou by Teda mohly stačit, ne?
Preklizku jsem chtěl původně, ale pokud se nepletu osb má větší pevnost ve všech směrech ne? Nebylo by 9mm pro 2 lidi málo?
Ještě teď přemýšlím nechat ty podpěry jen po stranách, asi po celé délce, bez prostřední kvůli uloznemu prostoru.. byly by od sebe precejen cca 120cm, nevíte o nějakém webu kde by se dalo vypocitat/připomenout výpočty pevnosti?

OSB neni pevnejsi nez libovolna preklizka hodna sveho jmena. To jsou trisky, zatimco preklizka jsou celoplosny dyhy. Cim vic jich je, tim je pevnejsi. Teoreticky je OSB stejne pevna ve vsech smerech, zatimco preklizka je pevnejsi ve smeru, kde ma ve smeru vlakna na vrchnich vrstvach. Prakticky je preklizka v kazdym smeru pevnejsi nez OSB.
S dobrym rostem pod by stacila i 6mm, to neproslapne ani zenska s jehovym podpatkem, jde spis o to aby se to tak nevlnilo.