Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Studený radiátor

Zdravím,

mám problém s vytápěním v 1 místnosti (byt 3+1). Mám tu starý litinový radiátor, přívodní stupačka je velmi teplá až horká, ventil otočený na max (5. stupeň) ale radiátor je studený (i po cca 20 minutách). V ostatních místnostech jsou radiátory plechové a tam k ohřevu dojde ani ne po 5 minutách od otočení ventilu.

Na tom studeném radiátoru jsem nenašel odvzdušňovací ventil, takže nemám jak odvzdušnit.

Jak se dá prosím tento problém řešit? V tomto nejsem moc zběhlý.. (jsem v pronájmu, takže řešit budu popř. s majitelem)

Děkuji předem.

Řešení:

Tam je termostatická hlavice? Ten ventil se občas zasekává, zkuste sundat hlavici a rozhýbat tu tyčinku (povytáhnout třeba plochými kleštěmi, pomačkat na ni něčím pevným nebo poklepat ze strany).

Omlouvám se, ale problém z části stále přetrvává..

Po sundání hlavice a rozhýbání tyčinky je vše OK, jakmile ale zpět nasadím hlavici, přívod se uzavře a radiátor netopí (ventil je stále na 5).

Protikus k tyčince na ventilu pruží dost na to, aby tyčinku rozhýbal si myslím...

Přikládám ještě foto.

Vlevo hlavice z druhého radiátoru, vpravo z toho "špatně" topícího.

Ten protikus k tyčince na levé hlavici nijak nepruží, je volně uložený, na pravé hlavici je to právě naopak, jde hodně ztuha jako by byl připojený na nějakou pružinku. Na fotce jsou oba v dolní poloze, jenomže nevím, jak ho dostat do stejné polohy jako nalevo...

[2cfpr0g.jpg]

Vymeň hlavice medzi sebou. Ak sa chyba prenesie, tak je vadná hlavica. Lepšie povedané, je nesprávne zmontovaná. Vlnovec v hlavici sa dá pritlačiť, alebo uvolniť od tyčinky. To sa deje pri nastavovaní stupňa kúrenia, ale hlavica musí byť správne nakalibrovaná. Rozober ju a nakalibruj. Mnohé hlavice sa kalibrujú bez rozoberania uvolnením zarážok, nastavením otočnej časti do správnej polohy a fixovaním zarážok. Alebo kúp novú hlavicu, stojí to cca 5 až 10 EUR. Ak obetuješ ďalších cca 10 EUR, tak máš programovatelnú hlavicu. Tá sa ti zaplatí úsporami na kúrení za pár dní.
Doplňujem: Až teraz som si všimol. že si v prenájme. Takže v tomto zmysle ako som napísal to rieš s majiteľom.