Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde sehnat ocelový váleček s dírou

Dobrý den,
chtěl bych si vyrobit zakružovačku (tedy nevím jestli je to správný název), něco jako v příloze. Ložiska koupím, ostatní materiál mám, spíš to asi svařím, než bych šrouboval, ale zasekl jsem se na tom válečku pod klikou (viz druhá příloha). Nevím, kde to sehnat. Hledám, určitě to musí existovat (je to něco jako kladky k ruční ohýbačce), ale nevím, jak se něco takového správně nazývá - hledal jsem silnostěnné trubky, kladky, ocelové válečky, tyčoviny, ale pořád se nemůžu k ničemu dobrat. Zkoušel jsem i myšlenku, že bych tam dal kus trubky a do ní vrazit ložisko, jenže tam jsem se zase zasekl, že jsem nedokázal najít vhodné ložisko a trubku aby to k sobě pasovalo (vnější průměr ložiska s vnitřnim průmerem trubky). Potřeboval bych prostě něco, co se bude otáčet na ose (cca +-10mm) s vnějším průměrem 40 - 50 mm, na co bych mohl navařit kliku.

Proadíte mi někdo?

Předem díky

Filip

Tohle je snadná práce pro kohokoliv kdo má soustruh, takový váleček jednoduše vytočí z železné kulatiny. Zkuste pátrat tímto směrem. Pokud by to z nějakého důvodu nešlo tak bych zkusil použít kousek silnostěnné bezešvé ocelové trubky (Kondor, König Frankstahl a mnoho dalších dodavatelů) nebo přímo jako celek kompletní jehlové ložisko - pokud seženete někde použité, protože nové by možná bylo dražší než celá koupená zakružovačka.

Díky za odpověď. Já ale právě nikoho se soustruhem neznám. Možná to můžu zkusit vyvrtat. Super přesné to asi nebude, ale to v tomhle případě asi zas tolik nevadí. Silnostěnnou trubku bych tam dal jak? Musel bych do ní dá ložisko ne, aby se mi to točilo. Jenže mě se nepodařilo najít žádné ložisko, které by svým vnějším průměrem bylo kompatibilní s nějakou trubkou. A soustruh právě nemám, abych si to nějak obrobil...

já jsem na tím taky přemýšlel, že bych ložiska použil i na ten váleček, ale tak nějak jsem si nevím proč myslel, že vařit to přímo k ložisku není dobrý nápad - nevím jak je silná stěna pláště ložiska, abych to nějak nedeformoval. A není to vlastně nerez? Jak se vaří bežná ocel na nerez elektrodou? elektrodou na nerez? Proto jsem si myslel, že by bylo lepsí na to narazit nějakou trubku, jenže jsem nenašel nic, co by k sobě pasovalo. Faktem ale, že nad tím možná netřeba tolik bádat, zkusím to nasmažit rovnou na ložiska, v nejhorší se to nepovede
Rozměry tam nejsou, je to z youtube, takže i já je musím odhadnout. Tak nějak by voko jsem to tipnul třeba na tohle https://www.korbel-loziska.cz/sortiment/jednorada-loziska-4/6300-2rs-zkl/p6757.html
Takže bych jich vzal asi 6 a po páru na všechny 3 rolny, to by moho vyjít ne?