Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tyristorový nabíječ s napěťovým omezením

Dobrý den.Asi před 16-ti lety jsem si postavil tyrystorovou nabíječku podle jednoho návrhu v AR,nevím již číslo,ale myslím si že je to stejné schema,jako je v knížce"Nabíječky a nabíjení"z vydavatelství"BEN".Jedná se o schema obr.59 Tyristorový nabíječ s napěťovým omezením nabíjením jiného typu.
Protože jsem,při opravě a odpájování nekterých součástek,poškodil některé plošné spoje,tak jsem plošňák již vyhodil.CHtěl bych si tento nabíječ postavit znovu,velmi mi vyhovoval ale nemám již návrch tišťáku.Ten originální návrh se skládal ze samých plošek bez čárových propojů.Potřeboval bych,kdyby byl někdo ochoten mi takový návrh spoje nakreslit,nebo lépe třeba i tišťák i vyrobit a poslat s cenou,na dobírku.
Změna předmětu, původně: Dobrý den. (Kurt)

Dobrý den, díky za radu, ale v tom to asi není. Je tam napětí 34V. Mám udělané 4 regulace a všechny se chovají stejně blbě a nemůžu přijít na to proč. Mám nabíječku cca 40 let starou se stejnou regulací a chová se perfektně jak má. Jedním potenciometrem nastavím napětí při kterém chci nabíjet a druhým nastavuji proud do baterky, který jde krásně regulovat proud od nuly do maxima v rámci nastaveného napětí. Ty nové se nedají pořádně regulovat, musím nastavit dost velké napětí a pak když reguluji proud, najednou naskočí na 20A a po krátké době vypadne jistič. Když ale hned snížím napětí, tak proud klesne a dá se baterka nabíjet ale je to podivné proč to reguluje napěťovým potenciometrem a ne proudovým. S tím když otočím trochu tak to vypadne a přestane nabíjení. V té první dobré nabíječce mám pro usměrnění použité ČKD můstky MU1-1M 12A paralelně spojené a ČKD tyristor T25/300. U těch nových mám můstky KBPC 50A a tyristory KT707.(Zkoušel jsem i jiné a je to stejné. Pokud by jste byl ochoten mi ještě pomoci a poradit(příp po tel. 724237087, ev. e-mailem na milan.bbl@volny.cz), byl bych Vám moc vděčný.
Děkuji M.Černý