Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kdy lze bez řidičáku: e-koloběžka, e-kolo, e-skůtr?

Hezký den všem příznivcům elektromobility :-)

Prosil bych znalce o odkaz na legislativu nebo pravdivý článek, kde se dozvím skutečně a pravdivě, za jakých podmínek není nutné řidičské oprávnění v ČR při jízdě na
e-koloběžce
e-kole
e-skůtru

Internet je pln dohadů a dojmů; nikde jsem nenašel ucelenou a pravdivou informaci.

Metodicky-pokyn_elektrokola_elekrobezky.docx.aspx

Tady mas metodicky pokyn ministerstva.
Na jizdni kolo neni potreba ridicsky prukaz. Vyse se dozvis, co jeste MDCR povazuje za jizdni kolo a co uz ne. E-kola si vyrobci vcelku hlidaj, aby padli do narizeni EU, e-skutry jsou skutry a tak ridicak podle kategorie(obvykle AM, pokud to neni nejaka nabusenost). E-kolobezka asi bude dost vachrlata, co to tak ctu - paradoxne nejvetsi sance na to projit bude mit samodomo podle naseho predpisu, zatimco tovarni ma problem, ze jede i bez slapani.
EDIT: link

Můj názor je ten, že kdo nevlastní řidičský průkaz, nepatří na silnici a do silničního provozu.Jednoho vola se skůtroautem potkávám téměř každý den na silnici mezi Mělníkem a Starou boleslaví.Jede 40, telefonuje, sluneční brýle na palici a plínka mu čouhá z kalhot.Neví jak se odbočuje a dvakrát jsem ho málem sejmul při předjíždění, kdy frajírek se najednou rozhodnul bez blinkru odbočit.
Nějaký řidičák na malou mtorku to nevyřeší, tenhle blbec je postrach okolí.
Jezdím víc jak dvacet let, musel jsem si udělat řidičák na vše.Na autobus, nákladák, přívěs a návěs.Aby někdo jezdil hned s (skoro) autem, s tím nesouhlasím.Vyježdění fakt není na škodu.

Nějaký papír z vola ohleduplného řidiče neudělá. A že by byl systém autoškol tak dobrý, že by volům řidičáky nepřiděloval, tomu nevěřim.
Znalost předpisů je nutná samozřejmě i pro jízdu na kole (i když na něj neni potřeba řidičák), natož na skútru. Do nás je nalejvali od školky (akce typu zlatá zebra), nevim jak je to dneska v době hypermoderních studijních plánů, ale vzhledem k tomu, že se naše město chlubí dopravním hřištěm pro děti, tak něco takového asi taky bude.