Předmět Autor Datum
Metodicky-pokyn_elektrokola_elekrobezky.docx.aspx Tady mas metodicky pokyn ministerstva. Na jizdni…
bahno 10.12.2018 12:39
bahno
Díky za odkaz na dokument. Je to v mezích možností srozumitelný, ale musím si to přelouskat ještě je…
Pavel 10.12.2018 18:17
Pavel
ještě jedno vozítko: https://www.lidovky.cz/domov/aut-pro-patnactilete-pribyva-vozi-se-i-dokonce-i-s…
lední brtník 10.12.2018 20:37
lední brtník
Můj názor je ten, že kdo nevlastní řidičský průkaz, nepatří na silnici a do silničního provozu.Jedno…
iconek 10.12.2018 22:29
iconek
Nějaký papír z vola ohleduplného řidiče neudělá. A že by byl systém autoškol tak dobrý, že by volům… poslední
ml1 14.12.2018 10:22
ml1

Metodicky-pokyn_elektrokola_elekrobezky.docx.aspx

Tady mas metodicky pokyn ministerstva.
Na jizdni kolo neni potreba ridicsky prukaz. Vyse se dozvis, co jeste MDCR povazuje za jizdni kolo a co uz ne. E-kola si vyrobci vcelku hlidaj, aby padli do narizeni EU, e-skutry jsou skutry a tak ridicak podle kategorie(obvykle AM, pokud to neni nejaka nabusenost). E-kolobezka asi bude dost vachrlata, co to tak ctu - paradoxne nejvetsi sance na to projit bude mit samodomo podle naseho predpisu, zatimco tovarni ma problem, ze jede i bez slapani.
EDIT: link

Můj názor je ten, že kdo nevlastní řidičský průkaz, nepatří na silnici a do silničního provozu.Jednoho vola se skůtroautem potkávám téměř každý den na silnici mezi Mělníkem a Starou boleslaví.Jede 40, telefonuje, sluneční brýle na palici a plínka mu čouhá z kalhot.Neví jak se odbočuje a dvakrát jsem ho málem sejmul při předjíždění, kdy frajírek se najednou rozhodnul bez blinkru odbočit.
Nějaký řidičák na malou mtorku to nevyřeší, tenhle blbec je postrach okolí.
Jezdím víc jak dvacet let, musel jsem si udělat řidičák na vše.Na autobus, nákladák, přívěs a návěs.Aby někdo jezdil hned s (skoro) autem, s tím nesouhlasím.Vyježdění fakt není na škodu.

Nějaký papír z vola ohleduplného řidiče neudělá. A že by byl systém autoškol tak dobrý, že by volům řidičáky nepřiděloval, tomu nevěřim.
Znalost předpisů je nutná samozřejmě i pro jízdu na kole (i když na něj neni potřeba řidičák), natož na skútru. Do nás je nalejvali od školky (akce typu zlatá zebra), nevim jak je to dneska v době hypermoderních studijních plánů, ale vzhledem k tomu, že se naše město chlubí dopravním hřištěm pro děti, tak něco takového asi taky bude.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru