Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WC - výběr nejlepší kombinace

Pěkný den, vybírám novou závěsnou WC místu a k ní nový systém splachování. Jedná se o novostavbu. Ráda bych zohlednila delikátní praktickou záležitost a to s cílem výběru tak, aby po velké potřebě a velkém spláchnutí nezůstávala nalepená stolice uvnitř WC mísy na stěnách zbytky stolice. Lázeňský tvar WC zavrhuji. Hluboký do kterého padá z výšky a cáká, to také nechci. Je to nehygienické a nechutné. Záchodová štětka je obvyklá, ale ekluje se mi. Už jen ta představa, že to okapává v nádobce a pak se to odpařuje, hrůza! Zastávám názor, že musí stačit spláchnout a jít. Žádné dodatečné čištění mísy! Tedy vyjma velkého úklidu. Nevím jak to lépe popsat. Na jednu stranu je to úsměvné, ale výběr je pro mě na druhou stranu spíše bolehlavem. Jak to vidíte prakticky vy? Poradíte z vašich zkušeností?

Většinou se bez štětky neobejdeš. Jak píše předradič , záleží na složení "stolice" alias hov... A to si asi nenaprojektuješ.:-D Ale pokud použiješ štětku kulatou, se štětinami z plastu-"silonovými" a WC s ní po sobě pročistíš (a ostatní k tomu rovněž přiměješ) a pak s ní v míse svisle protočíš několikrát dokola ve vodě a pak nad ní. Pak na ní už většinou neulpí nic.;-) Pak, pokud je zbytků ve vodě, v míse, více, spláchnout ještě jednou. Potom můžeš případně ještě jednou zopakovat protočení štětky už v čisté vodě. A pak jí odložíš do její úložné nádobky a není žádný problém. Nic z ní neodkapává a je čistá. A WC je stále čisté a štětka rovněž. Nechápu, co by se Ti na tom mělo "eklovat". Není nutné řešit speciální WC, žádné, které by toto bylo schopno, ve všech případech zvládnout, asi neexistuje. Pokud by jsi neměla tedy vedle WC vodovodní vývod na hadici a WC hadicí vystříkala. Tak jak se to dělá na východních a jižních (případně kdysi i vojenských) "šlapkových" WC.:-D

Na internetu jsem narazil na toto: Geberit aqua clean s technologií splachování turboflush. Nikdy jsem to osobně neviděl a ani nezkoušel. Cenová hladina je někde jinde než bych za to osobně dal. Jezdil jsem pár let s "hovnocucem" a tak mám nižší práh "eklování".