Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem izolace starých dřevěných oken

zdravim vas,

mame problem se starymi drevenymi okny v byte..jsou uz v hroznem stavu a kdyz fouka, profukuji a jde z nich zima, pri velkem vetru nam i trochu vlaji zaclony a v noci spat u oken je za trest..nyni mame male dite a zacina z toho byt nemocna, proto potrebuju resit zaizolovani techto oken..zkousel jsem klasicke tesneni nalepene na dotykovych plochach okna a ramu, nicmene zadny zazrak..
znate nejake jednoduche ale efektivni reseni krome expanzni peny? potrebuju totiz okna a balkonove dvere samozrejme otevirat..
resit vymenu oken neni ted prakticke, protoze jsme v najmu a pres zimu je menit nemuzeme..

diky za prakticke rady

I stará okna se dají pomocí přihnutí pantů štelovat, aby mezera mezi okny a rámem byla co nejmenší. Pak už jen vlepit vhodné silikonové těsnění. Ale pozor, lepit jen na vnitřní okna. Venkovní nechat bez těsnění. Jinak je budete mít zamlžená.

Tak tohle mě zajímá, vysvětlíš mi to???

Na tom není co vysvětlovat. Staré panty jsou plechové. Teď záleží, co člověk potřebuje. Posunout okno od stran? přihnou se panty na rámu požadovaným směrem. Přitáhnout okno a nebo odtáhnout od rámu? Přihnou se panty na okenním křídle potřebným směrem. Je potřeba okno přizvednout? Podloží se vhodnými podložky na panty. Ne vždy je potřeba okna hned měnit. Ovšem jestli jdou okna naštelovat nebo ne já nemůžu posoudit, dokud si to neprohlédnu.

Jste v nájmu - co majitel? To je oč tu běží.
V rodinném domku z dvacátých let (minulého století) jsme si nechali dát plastová okna, firma co na to vlítla to měla za dva dny hotové (ale nějakou dobu jsme museli čekat, než na nás přijde řada, nevlítli na to týden po objednání).
Když jsem se koukal, jak vylamují dřevěné rámy, viděl jsem, že mezi rámy a zdí nebylo žádné utěsnění. Tak teplo asi utíkalo i mezi rámy a zdí (samozřejmě zevnitř a zvenku to omítnuté až k rámům bylo).

Jaké máte topení? Když jsme ještě topili v kamnech, výměník tepla na rourách od kamen byl mnohdy rozžhavený do ruda a u okna chladno. Tak jsem za kamna dal ventilátor a tepelná pohoda v místnosti se zlepšila.
[vymenik-tepla-klasik-pr-152-450mm-original.jpg]