Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem elektrokotel protherm-rejnok

Dobrý den všem,
prosím o radu,mám elektrokotel pouze na ohřívání vody do topení a tlak na kotli mi ukazuje neustále jen cca 0,6bar(svítí oranžová kontrolka havarijního stavu) takže netopí,přitom v systému topení(radiátory) mám tlak +- 2-3bary.Ikdyž systém natlakuju i více tak ručička se né a né pohnout.
Myslel jsem že je nefunkční(zanešen) snímač tlaku ale když jsem ho demontoval a strčil do něj šroubovák tak v něm cvakne jako že funguje.Jestli někdo poradí kde by mohl býti "zakopanej pes" budu rád,ikdyž mně odborný servis asi nemine,odpovědi typu kup novej apod.slyšet nepotřebuji.
Za vstřícnost a ochotu předem děkuji.
Jarda

Předtím to topilo?

Nemáte uzavřené ventily na výstupu a vracečce?
Tlak při normálním studeném okruhu by měl být něco kolem 1,2 s dofouknutou expanzkou.Pokud máte tlak v radiátorech 2-3 je to špatně.A při tlaku v kotli 0,6 kotel nezapne.

Dalo by se to zkusit na prasáka, to vám ale radit nebudu.Topenář bude asi nutný.

Jo,jo,jo,topilo to bez problémů 9let,takže žádné ventily zavřené nemám.
Ten tlak poupravím,expanzka je dofouknutá.
Právě že když je tlak v systému 2-3 nechápu že ručička na kotli ukazuje zmíněných 0,6.
Jinak dnes jsem měl rozebraný opět snímač tlaku,podržel jsem v něm(pod proudem) šroubovák až v něm cvaklo,vyresetoval jsem to a světe div se ono to seplo a kontrolka zhasla a jako že to začne topit :-)
Po zkompletování "zatím" topím :-)
Jen ten tlak na kotli stále 0,6!!!!! takže očekávám že to může kdykoliv vypnout :-(
Ale i tak děkuji za ochotu,servis je už objednán.
Jarda

Dobrý den,celé je to divné,protože po sepnutí snímače pomocí šroubováku by to mělo logicky po vyjmutí šroubováku okamžitě vypnout,na čidlo nepůsobí žádný tlak.Vypadá to,že čidlo je přicpané nějakou usazeninou ,kerá nedovolí tlaku v kotli jeho správné činnosti,nevím jak je uvnitř čidlo konstruováno,na spínacích kontaktech může být přechodový odpor a tudíž čidlo nefunguje jak má.:-)

Elektorkotol zrejme vytvoril vápenné sedimenty v kolienku potrubia vedúce k tlakovému snímaču. Budeš nútený potrubie rozobrať a prepláchuť vnútro trubiek kyselinou chlorovodíkovou. Dá sa aj vyvariť v 8% kuchynskom octe.

Záleží od typu kotla, jeho jednoduchej rozborky doma na kolene.

Ideálne je plniť sústavu v pomere 1:1 napríklad s Fridexom, čiže nejakým najlacnejším xindlom na trhu určeným do chladiča vozidiel, lebo obsahuje aditíva proti usádzaniu vápenných solí a korózii. Samozrejme, ak máš nútený obeh, 3/8" trubky a doskové radiátory s malým obsahom média v sústave. (Nie liatinové hebedá z roku výroby 1930).

Takže kolegové problém odstraněn a ani to nepotřebovala servisáka :))
Jak jsem psal o snímači tlaku že je funkční(cvakalo v něm jako že je funkční) tak je tam ještě jeden který pracuje na systému laicky řečeno-hodně úzká trubička která byla zanešena a proto v ní nebyl odpovídající tlak k ukazateli tlaku na kotli.
Děkuji všem za rady.
Jarda