Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výber elektrocentrály

Dobrý večer, chceli by sme si spraviť radosť a kúpiť si nejakú elektrocentrálu pre prípad výpadku elektriny (na čerpadlo a kotol), zasa by sme ju vedeli aj využiť pri (zváračke, brúske, vrtačke..) Vedel by niekto poradiť nejakú dobrú centrálu do 300eur? Zrovna v akcii je táto, Scheppach SG 3100 (Je v pohode ?). Na aký parameter sa pri kúpe najviac zamerať ? Vopred vám ďakujem za každú radu :)
*Bude obsahovať taká centrála aj nejaké ´´ochrany´´? Bude sa dať napr. nabíjať nejaká batéria ? (mobil, ntb atd...)

Problem neni zapaleni oblouku a svareni, problem je zhasnuti oblouku. To je skok z plnyho vykonu na nulu. Motor je roztocenej a pokud to nema nejaky hodne sofistikovany regulace(a to centraly v tyhle kategori nemaj), vystreli napeti hodne nad jmenovity. Kdyz se to stane poprvy, sezere to varistor ve svarecce a krome nej shori i pojistka. V tomto okamziku je oprava za par korun. Pokud se ale vymeni jenom pojistka, tak tam pri druhym pokusu varistor neni, napetova spicka preleze dal do elektroniky svarecky a bude to hodne draha oprava.
Takze ta rada o nutnosti pouzit na svareni znacne predimenzovanej generator je velmi dobra.

bohužel odkaz vám dát nemohu.Jenom v jedné upoutávce na svářecí invertor bylo anoncováno že je proti tomuto chráněn.Opravdu jsem víc nezaznamenal.Já mám Gamu a ta to určitě nemá.Elektronika od té doby co jsem ji kupoval tak zřejmě je o kus dál.Omlouvám se pokud jsem to s reakcí nějak přepálil.

Jenže pokud elektrocentrálou budete napájet čerpadlo u kotle,tak musíte při výpadku proudu být doma a zároven ji co nejrychleji ji nastartovat (jde o minuty),teplota jde velice rychle nahoru.Já taky topím v kotli ,dost často nikdo doma není a topit se musí tak jsem si pořídil záložní zdroj(jiný typ) https://www.himalaj.cz/zalozni-zdroj-mv700-sinus ,hlavně pokud by jste se rozhodl pro podobný zdroj tak musí mít na výstupu čistý sínus,jinak to čerpadlo poškodí, nesmíte koupit zdroj s modifikovaný sinusem,starší diskuze o tom je zde https://www.energoportal.cz/forum/pevna-paliva/zalozni-zdroj-na-obehove-cerpadlo-40040-261/?kotva=