Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rastr na sádrokarton

Dobrý den, chi udelat strop na chodbě, rozměr 10 x 1.9m. Tedy sádrokarton seříznu o 10 cm a desky dlouhou stranou k sobě. Otázka zní, jak nejlépe udělat rastr, pohrávám si s myšlenkou dát jen cdéčka do udéčka, tedy těch cca 190cm po 62centimetru a vyvěsit je jen uprostřed, tedy by to držel jeden závěs na cdéčku a jinak udéčka ve zdi. Ojebal bych křížový cd profil a navíc bych tedy zůženou stranu šrouboval po ploše cdéčka. Je to blbost nebo by to mohlo být ok? díky všem za radu.. Nejde mi o usporu pár kč ale o pracnost.. Přinejhorším jsem si říkal dát po délce do kříže ještě cdéčko, tedy by to opet drželi jen ud profily a závěs uprostřed.. Snižuji cca o 20cm a bez izolace. Sádroš tl.12mm

Já osobně jsem stavěl dřevostavbu two by four a vnitřní předstěny jsem také dělal na střešní latě s roztečí 62,5cm a to jak na stropě , bocích. Nic se neprohýbá , nepraská . Vždy se divím , jak lidé mají problémy s praskáním , trhlinami a to jsem nikde nepoužil žádný tmel , ale v rozích čistě jen sádru a papírovou pásku . Ale možná je to tím , že je to čistě jen dřevostavba a nekombinoval jsem zděné a dřevěné.