Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odstranit starou malbu na zdi?

Ahoj. Cim nejlepe odstranit stary nater? Samozrejme jsem navlhcil barvu, spachtli jsem odstranil krasne 2 vretvy nateru, ale pod nima byl dalsi, kterej nejde zaboha dat dolu. Neni zmena, jestli skrabu navlhcenou zed, nebo suchou, jen za sucha vice prasi. Zed kterou jsem navlhcil tak jsem ty dva natery sundal behem hodky, ale to pod tim mi prijde jako nejaka barva extra oteruvzdorna a nevim jak tu svini dat dolu. Potrebuji to az na stuk. Existuje nejaky patladlo, jako na lak auta, ze to nanesete a ono to tu barvu rozlepta? Nebo jinej napad? Stukovat nechci, jen se dostat na stuk a pak penetrace a malba spolu se zadelanim sterkou. Diky moc pratele.

Zdravim , s tou barvou po němcích mám své zkušenosti . Mám zdi ve dvou pokojích a na chodbách natřenou barvou , která nejde odstranit ( sokl do výšky 1 m ) . zkoušel jsem to , brousit ( strašnej bordel v šude ) , pak došlo na osekáni i s omítkou . zkoušel jsem obrousit lehce a natřít PRIMALEXEM , moc to nedrželo a barva tekla dolů. Musel jsem dát více vrstev . Na chodbách se to před 30 lety přemaloval o latexovou barvou a je to perfektni dodnes . Penetrace je asi k ničemu , tento podklad nesaje je to , jak když malujete na sklo . Závěrem : přemalovat ( není to nic moc ) , odstranit i s omítkou , tapetovat ( to drži perfektně) , nebo překrýt obkladem . Dům mám starý 100 let a vše je stále v dobrém stavu , ze starých dokumentů daval stavitel záruku na omítky 50 let . Žádná chemie vápno cement písek . A vše plánovli na dlouhá léta , tedy i nátěrovou barvu .