Jak odstranit starou malbu na zdi?
Ahoj. Cim nejlepe odstranit stary nater? Samozrejme jsem navlhcil barvu, spachtli jsem odstranil krasne 2 vretvy nateru, ale pod nima byl dalsi, kterej nejde zaboha dat dolu. Neni zmena, jestli skrabu navlhcenou zed, nebo suchou, jen za sucha vice prasi. Zed kterou jsem navlhcil tak jsem ty dva natery sundal behem hodky, ale to pod tim mi prijde jako nejaka barva extra oteruvzdorna a nevim jak tu svini dat dolu. Potrebuji to az na stuk. Existuje nejaky patladlo, jako na lak auta, ze to nanesete a ono to tu barvu rozlepta? Nebo jinej napad? Stukovat nechci, jen se dostat na stuk a pak penetrace a malba spolu se zadelanim sterkou. Diky moc pratele.
Ak sa jedná o olejovú farbu, nemáš šancu, dokonca vrchným prekrytím štukom, lebo časom podklad prerazí.
Jedine omlátiť omietku po základové murivo a znovu gletom natiahnuť.
Sporadicky tieto nánosy aplikovali smrdutí, chazarskí židáci, ako pamiatku na vyvolených parazitov v mieste ich pelešenia sa na Zemeguli. Dnes ich vyvolené chrápy parazitov každej spoločnosti s rozdrapenými nozdrami "čuchačov" vidíme v Holyvúde, či na TV monitoroch, takmer všade.
Je nutné farbu najprv neutralizovať, penetráciou, nástrekom povrchu plochy a nechať podklad vyšumieť.
Zadara ti neporadím, hoci chemický postup ovládam.
Nedokážem pochopiť, čo zaspal Hitler s jeho nacizmom.
Jde o to, zda jde o malbu (vápno, hlinka a pod.) nebo nátěr barvou (olej, latex). Ale i vápenná malba může být vsáknutá do štuku (tak to bývalo v domech po Němcích v pohraničí). A tu seškrábnout nejde. A pokud jde o nátěry barvou olejovou (ale to zřejmě ne), pak možná použít nějaký odstraňovač starých nátěrů. A latex asi pouze obrousit. Jinak, pokud ta spodní vrstva tak dobře drží, pak ji možno pouze obrousit, případně jenom přebrousit, omýt a přemalovat novým nátěrem. A pokud je ta stávající malba (nátěr) tmavšího odstínu, pak je nutno přemalovat vícekrát, aby bylo dosaženo dostatečného krytí. Pokud seškrábnu staré malby na té tmavší Německé malbě (kterou měli v oblibě a která nejde odstranit), je nutno provést malbu i 3 x a použít dobrý materiál, nejlépe s disperzí. Penetrace je, na staré malbě, zbytečná.
To me zavedlo na myslenku to tak opravdu nechat. Je fakt, ze pokoj se da oskrabat za hodku, dve a kdyz tam zustane ona Hitlerska malba, kde jsem skrabal asi 1x 1m asi 2 hodiny tak to pretrit, protoze se nikde neloupe a drzi jak bejk :D
Nikdo na dálku nepoznáme, čím je to natřeno. Ale když na tom drželi další nátěry, bude na tom držet i hloubková penetrace, lepidlo, nebo cokoliv budete dávat pak. Třeba přesádrování, nebo desky sádroše, malba atd...
Nejdříve ale stěnu srovnat a pak malovat.
Asi to tak udelam, fakt to drzi neskutecne, nechapu a nepoznam, co to je, ale struktura je jako klasicky nater. Asi to pretru a uvidim, jak dopadne jedna zed a od toho se odrazi dalsi. Diky pane.
Měl jsem podobný problém a pomohlo mi barvu rozmydlit houbou a jarovou vodou. Pak jsem musel celou zed kompletně natřít hloubkovou penetrací. Zbytky barvy totiž prolézaly do nového nátěru
Nebyla to ale olejová barva, ale nějaká hlinka.
Trosku se toho bojim, ale asi to prudnu a pretru ji, jak to dopadne. Ona drzi jak bejk a ani nepraska
Neměj obavu. U nás tyto malby po Němcích jsou také. Bylo to malováno zřejmě do nasákavého štuku a je to do něj vsáknuto, takže když škrabeš, musíš skoro škrabat štuk. Nadělá se víc škody jak užitku. Průšvih je, že používali většinou tmavé barvy. Ale drží to a další malba to překryje. Oškrabat co jde, omýt, "zagipsovat" díry a vyrovnat nerovnosti a vymalovat. A bez penetrace. U nás běžný způsob používaný dlouhá léta.
Bylo by možno pouze obrousit šmirglivou ruční pásovkou, ale nedovedu si představit ten bor..l a spotřebu pásů.
Případně, pokud se líbí a chceš, tak stěny otapetovat. Vyjde to sice dráž, ale je to trvanlivější.
Sice, v poslední době, tapetování není "in", ale na tohle je to dobré a vytapetování vydrží (pokud jej děti nepomalují) podstatně déle než malba a je je možno otírat, případně některé dražší i omýt.
Naši "mladí" malují, já ale raději tapetuji. A pokud si manželka moc nevymýšlí , tak to vydrží i 10 let.
Hlavně to nechej vyschnout, než to budeš přemalovávat.
Pokud to již drží, tak na to nahoď neředěnou hloubkovou penetraci a po zaschnutí to stáhni to lepidlem a štukem, nebo sádrovou omítkou.
Ale pozor, pokud nebudeš dávat lepidlo a hnedka chceš na to malovat, tak si rozřeď s vodou penetraci.
To není problém. Oškrábu, nechám týden proschnout, nerovnosti zadělám stěrkou pak za čas tu penetraci a bude to. Nepředpokládám, že by se to loupalo, drží to více jak vteřinové lepidlo.
Oškrabat jen co jde. Pak celoplošně přestěrkovat např. Jubolinem a malba.
Kup si v obchodě barvy -laky tekuté mýdlo, nalej do vody, pořádně to namoč, nech to vsáknout, potom zase namoč a škrabej, ono to půjde neboj.
Zdravim , s tou barvou po němcích mám své zkušenosti . Mám zdi ve dvou pokojích a na chodbách natřenou barvou , která nejde odstranit ( sokl do výšky 1 m ) . zkoušel jsem to , brousit ( strašnej bordel v šude ) , pak došlo na osekáni i s omítkou . zkoušel jsem obrousit lehce a natřít PRIMALEXEM , moc to nedrželo a barva tekla dolů. Musel jsem dát více vrstev . Na chodbách se to před 30 lety přemaloval o latexovou barvou a je to perfektni dodnes . Penetrace je asi k ničemu , tento podklad nesaje je to , jak když malujete na sklo . Závěrem : přemalovat ( není to nic moc ) , odstranit i s omítkou , tapetovat ( to drži perfektně) , nebo překrýt obkladem . Dům mám starý 100 let a vše je stále v dobrém stavu , ze starých dokumentů daval stavitel záruku na omítky 50 let . Žádná chemie vápno cement písek . A vše plánovli na dlouhá léta , tedy i nátěrovou barvu .