Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oživenie, obnovenie pneu

Ahojte,

viete mi poradiť ako oživiť (zmäkčiť) 4 ročné ale dezénom ako nove zimné pneumatiky (Matador Sibir Snow 185-65 R15) ? Silikónovým olejom sa smie iba okraj ja samozrejme myslím celý dezén, pri jazde na snehu sa na nich auto už dosť šmyka.

vopred ďakujem za rady

Michal

Velice dobře se osvědčil glycerin. Je to tuk, jediný, který je rozpustný ve vodě, a dobře gumu ošetří. Takže i když gumu namažeš, po ujetí několika km ve vlhku nebo mokru se povrchová vrstvička smyje. Guma po namazání a vsáknutí vypadá jako nová. Klidně namaž i dezén.