Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak redukovat kohout na trubce?

Dobrý den,
mám toto čerpadlo ve vrtu. Z vrtu kolmo nahoru jde coulová trubka 22 metrů na povrch a poté dalších 25 metrů také coulovou trubkou mírně svahem nahoru k chalupě. Tam jsem to dal do zdi. Mám mosazný kohout 1/2". Bude se to čerpadlo nějak trápit, když to bude zredukované na 1/2"? Celé to dále řídí prescontrol Grundfos PM 2. Jde o to, aby tam nevznikali nějaké velké tlaky.
Díky za radu.
Honza

Čerpadlo pracuje do tlaku daného expanzní nádobou a nastaveným tlakovým spínačem, obvykle tak asi 2,5 až 3,5 atm., ledaže by voda za kohoutem vytékala volně ven, pak by tlak samozřejmě určoval nižší průtok kohoutem, a jedno zda je kohout u čerpadla anebo někde dál - tlak je v celém objemu stejný - to je fyzika ze šesté třídy.