Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zapojit kourovod do keramicke vlozky

Ahoj, dokázal by mi někdo poradit jakým způsobem zapojit kourovod do keramické vložky? Dočetl jsem se, že by kourovod neměl být přímo ve vložce, vzhledem k tomu, že se kov roztahuje a mohlo by dojít k poškození vložky. Prý je na to potřeba nějaká redukce, jenže vzhledem k tomu, že má jak kourovod, tak vložka stejný průměr (120mm), tak se asi nedá hovořit o redukci. Dnes jsem byl ve městě, v prodejně kamen a krbu a tvrdili, že nic takového nemají. Čili budu rád třeba I za odkaz, kde takovou "redukci" sehnat. Dekuji

120mm tam není, ale v tabulkách v druhém linku je jasně uveden průměr spotřebiče totožný s průměrem komína.
Ostatně, dala by se asi použít kovová redukce z 120mm na menší a omotat ji azbestovým provazem a zasadit do keramiky.

Ja mam v keramickej vlozke nejaku takuto redukciu ktorá má po obvode sklenenu tesniacu šnúru, takže sa to môže teplom roztahovať bez rizika že by to roztrhlo keramickú vložku. Či existuje redukcia zo 120 na ešte menší priemer neviem. Ale dalo by sa to napr s takouto redukciu, do tej širšej strany by mala zrejme ísť zastrčiť 120 rúra a tá užšia časť by mala mať 110, tú by som omotal tesniacou šnúrou vhodného priemeru a zastrčil do keramickej vložky.

To je problém vložit kouřovou plechovou rouru, která je nazafalcovaná ale pouze se konce plechu v uvažovaném švu překrývají? Nebo koupit větší průměr vystřihnout falc vložit do keramické vložky tak aby se konce překrývaly a ono se to bude samo roztahovat a smršťovat.

Kouřovody ze slabého plechu jsou stočeny z tabule plechu a pak jsou spojeny falcováním (spojení obou konců plechu). Silnější kouřovody jsou spojeny svařením. Jde o to, že plechovou rouru nastřihneš nebo nařízneš a zastrčíš do objímky. Plechová roura tak nebude zvětšovat svůj průměr v objímce, ale pouze svou délku překrytí. Je to nejlevnější řešení.